$
משפט

בלעדי ל"כלכליסט": אחרי 9 שנים - נסגר התיק נגד מנכ"ל הבנק למסחר לשעבר

הפרקליטות הודיעה למשה ליבוביץ כי קיבלה את החלטתה בשל הערכה מחודשת של חומר הראיות בפרשת הבנק שקרס

איתי הר אור 09:3208.02.11

פרקליטות המדינה החליטה לסגור את תיק החקירה נגד מי שהיה מנכ"ל הבנק למסחר משה ליבוביץ. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה על כך אתמול במכתב ששלחה לסניגורו של ליבוביץ, אורי קינן. הפרקליטות הודיעה כי קיבלה את החלטתה לאחר הערכה מחודשת של חומר הראיות, ובעקבות שימועים

שנערכו בתיק לפני כעשרה חודשים. בתיק הואשמו גם כל חברי הדירקטוריון של הבנק שקרס עקב המעילה של אתי אלון, אך ההליכים בעניינם הסתיימו.

 

לליבוביץ יוחסו עבירות של ניהול עסקים בתאגיד בנקאי בדרך שפגעה בניהולו התקין, וביכולתו לקיים את התחייבויותיו; רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ואי גילוי בידי נושא משרה בכיר בתאגיד.

 

במכתבה מציינת ראש המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אביה אלף, כי ההחלטה על סגירת התיק התקבלה "גם בהתחשב בנסיבות פרשת הבנק למסחר, בניהולה בערכאות השונות ובטיפול בהיבטיה השונים, לרבות התנהלותם של גורמים מקצועיים". לדבריה, "התשתית הראייתית הקיימת נגד ליבוביץ אינה מספיקה לצורך העמדתו לדין פלילי בגין העבירות אשר יוחסו לו", נכתב בהודעת הפרקליטות.

 

המעילה בבנק למסחר נחשפה בשנת 2002, ובמסגרתה מעלה עובדת הבנק אתי אלון בכספי הבנק בהיקפי ענק שהביאו לקריסתו. היקף המעילה של אלון עמד על 271.3 מיליון שקל. במסגרת המעילה פתחה אלון חשבונות פיקטיביים בהם העמידה הלוואות ואת כספי ההלוואה משכה לרשותה והעבירה לאחיה עופר מקסימוב. עו"ד קינן מסר בתגובה: "אני מברך על כך שלאחר שנים רבות השכילה הפרקליטות להביא לידי סיום את הפרשה ולהסיר את העננה מעל ראשו של מר ליבוביץ תוך שהם מקבלים את טענותינו בשימוע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x