משפט

בעלה של ח"כ רונית תירוש חשוד בעבירות מס

יוחאי תירוש ובתו חשודים בזיוף מסמכים המעידים כי הבת הועסקה בחברה של האב וקיבלה משכורת, למרות ששהתה בחו"ל בתקופה בה דווחה כמועסקת. כמו כן נחשד תירוש באי דיווח על פעילות והכנסות

הדר קנה 15:0003.02.11

יוחאי תירוש, בעלה של ח"כ רונית תירוש, בתו רותם תירוש ורואה החשבון חיים גינדי נחקרו בחשד לעבירות מס על ידי רשות המסים.  השופט בני שגיא מבית משפט השלום בתל אביב שחררם בערבות כוללת של 700 אלף שקל.

 

יוחאי ורותם תירוש חשודים בזיוף מסמכים בכוונה להתחמק ממס.

לתירוש סוכנות ביטוח ומספר רב של חברות. בביקורת שנערכה נמצא כי בשנים 2006-2004 קיבלה רותם תירוש משכורת מסוכנות הביטוח של אביה, חרף העובדה שברוב התקופה בה שולמה לה משכורת בשנת 2004 שהתה בחו"ל.

 

לאור זאת, התבקש תירוש לספק הוכחות לכך שבתו אכן עבדה בסוכנות הביטוח. הוא העביר מספר מסמכים שנכתבו לכאורה על ידי בתו בשנים 2006-2004. לוגו המסמך כלל כתובת של מבנה שלא היה קיים בשנת 2004, ולכן התעורר החשד כי מסמכים אלה זוייפו. בהמשך החקירה הודתה החשודה כי זייפה את המסמכים בעצת עוה"ד שלה. יוחאי תירוש טען בחקירתו כי המסמכים נראים מזוייפים והוא אינו יודע מי זייף אותם ומי העביר אותם לפקיד השומה.

 

בנוסף נחשד תירוש באי דיווח על פעילות והכנסות. תירוש הוא, בין היתר, בעל מניות בחברת תירוש (ר.י.) השקעות ובניין בע"מ, שחדלה להגיש דו"חות החל בשנת 2004. לאחר שנדרש ע"י פקיד השומה, הגיש דו"חות לשנים 2007-2004. בדו"חות לשנים 2005-2004 נרשם כי לחברה "אין פעילות עסקית". ולא דווחו הכנסות מכל סוג. מבדיקה בדפי הבנק של החברה עלה כי בשנים אלה היתה לחברה פעילות עניפה בניירות ערך בסכומים המגיעים למאות אלפי שקלים לכל פעולה.

 

רו"ח של החברה, חיים גינדי, אמר בחקירתו כי לא ידע בזמן אמת על פעילת החברה בניירות ערך: "כדי להגיש את הדו"חות כמה שיותר מהר הוחלט להגיש את הדו"ח ללא הפעילות בניירות ערך שהיא מינורית מבחינת משמעות מיסויית".

 

כמו כן חשוד תירוש בהעברת דמי ניהול בסכומים שלמעלה מ-2 מיליון שקל בשנה מסוכנות הביטוח לחברת ניהול שהקים, מבלי לדווח על קיומו של תכנון המס, כפי שדורש החוק. גינדי הסביר בחקירה כי בטעות לא צורף הטופס ובו פירוט תכנון המס החייב בדיווח.

 

קובי ואורי גולדמן, המייצגים את רו"ח חיים גינדי, מסרו בתגובה: "מדובר ברו"ח ותיק ומקצוען מהשורה הראשונה, אשר מעולם לא עמד בפני סיטואציה דומה. מהרגע שהחלה הפרשה, משתף רו"ח גינדי פעולה עם חוקריו. מיותר היה להביאו לבית המשפט בשל כך שפעל כדין. מדובר במחלוקת אזרחית ולא פלילית וכך היו אמורים הדברים להישאר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x