שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הולך לכלא: 12 חודשי מאסר בפועל נגזרו על ג'קי מצא

השופט זכריה כספי: "מדובר בפעילות בלתי תקינה של הנאשם שהיה ראש ארגון בין הגדולים במדינה"

הדר קנה 10:1030.01.11

12 חודשי מאסר בפועל, ו- 12 חודשי מאסר על תנאי נגזרו הבוקר על ג'קי מצא, מנהל רשות המסים לשעבר, הנאשם המרכזי בפרשת רשות המסים.

 

"אינני יכול להסתפק בעבודות שירות. יש צורך במאסר גבוה יותר", אמר השופט זכריה כספי כשגזר את עונשו של מצא היום בבית משפט מחוזי מרכז בפתח תקווה.

 

השופט כספי פתח בדבריו ואמר: "לא בכדי הבאתי סקירה נרחבת של מעשי הנאשם. הפרק השני בכתב האישום משקף התנהלות קלוקלת של מנהל רשות המסים".

 


כספי הוסיף: "מדובר בפעילות בלתי תקינה של הנאשם שהיה ראש ארגון בין הגדולים במדינה. גם אם פגיעה בטוהר המידות עניין לנו בהתנהלות שאינה ישרה ואיננה הוגנת. בעשייה כזו יש פגיעה באמון הציבור בבעל התפקיד הבכיר ויש בכך לערער את היציבות של הארגון".

 

עוד אמר השופט: "יש בהתנהגות זו העדפת פעילות למען אינטרסים".

 

השופט דיבר על מעשיו של מצא שאיפשר לקובי בן גור ויורם קארשי דריסת רגל ברשות: "מעציב היה לשמוע כי מנהל רשות המסים מאפשר לגורם זר לחדור למסגרת ההחלטות והוא מוכן לספוג שיחת נזיפה מגורם הזר. השיחה כללה דרישה להפעיל את כוחו כמנהיג הארגון, יש בכך הנמכת קומתו כראש הרשות והותרת הבמה לאינטרסנט. כך הולך ונסדק פעם אחר פעם אמון הציבור בראש הרשות".

 

לטובתו של מצא ציין השופט את התפטרותו מתפקידו חודשיים בלבד לאחר תחילת הפרשה ואת החתימה על הסדר הטיעון. כמו כן, ציין השופט כי מצא שיתף פעולה עם חוקריו במהלך החקירה המשטרתית וכן את העובדה כי מצא לא התראיין לתקשורת לאורך כל הפרשה למרות הדברים החמורים שנכתבו עליו.

 

השופט ציין גם את הרקע של הנאשם שפילס לבדו את דרכו במעלה הסולם ועד לתפקיד ראש הפירמידה כמנהל רשות המסים.

 

פרשת רשות המסים נחשפה בינואר 2007 לאחר כמה חודשים של חקירה סמויה, שכללה האזנות סתר. ביוני 2009 הודיעה הפרקליטות על הגשת כתבי אישום נגד שמונה המעורבים בפרשה. לפי כתב האישום, קובי בן גור ויורם קראשי, שהם אנשי עסקים פרטיים ובעלי אינטרסים ברשות, התערבו במינויים ברשות, בזכות דריסת רגל אותה אפשר להם ג'קי מצא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x