$
משפט

פרקליטיו של יגאל סער מתנגדים לעדותו של מצא בפרשת רשות המיסים

סניגוריו של סער, אחד משמונת הנאשמים בפרשה: "הסדר הטיעון של מצא אינו מותנה בעדותו כעד תביעה"; הפרקליטות בתגובה: "אין בהעדתו של מצא פגיעה כלשהי בזכותו של סער להליך הוגן"

הדר קנה 15:1419.01.11

פרקליטו של יגאל סער, מנאשמי פרשת רשות המסים, הגישו היום התנגדות כי ג'קי מצא יעיד מטעם התביעה בפרשה. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז על ידי סנגוריו של סער, עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג ממשרד ברם דחוח ושות. בתגובה הגישה הפרלקיטות התנגדות לבקשה וביקשה מבית המשפט לאפשר את עדותו של מצא מטעם התביעה.

 

לדברי סנגוריו של סער, הסדר הטיעון אינו מותנה בעדותו של מצא כעד תביעה. לטענתם: "הוספתו של מצא לרשימת עדי התביעה בשלב כה מאוחר, לאחר שהתביעה העידה את כל העדים אשר הצהירה מראש בכוונתה להביאם, והודיעה לצדדים בעל-פה שאלו העדים האחרונים מטעמה, ולאחר שהעידו מעלה מ-50 עדי תביעה, מהווה פגיעה קשה בהגנתו של הנאשם 4 (יגעל סער- ה.ק)”, כך נכתב בבקשה.

 

עו"ד גיל דחוח עו"ד גיל דחוח
בתגובה לבקשתו של יגאל סער הגישה הפרקליטות התנגדות. שם טענה כי יש לאפשר את עדותו של ג'קי מצא כעד תביעה. בפרקליטות טוענים כי ביקשו להוסיף את מצא כעד תביעה עוד בטרם הסתיימה פרשת התביעה.

 

על פי תגובתם :"ג'קי מצא היה אמור להעיד בפני בית המשפט בעדות ראשית ממושכת ולאחריה בחקירה נגדית ממושכת לא פחות. דבר עדותו היה ברור לכל כבר מתחילת הדיונים בבית המשפט וכן ברורה חשיבותה הרבה של עדותו לצורך גילוי האמת ופרישת התמונה המלאה בפני בית המשפט היות ומדובר בנאשם מרכזי אשר מעשיו רלוונטיים לרוב האישומים בכתב האישום ולכל האישומים המיוחסים ליגאל סער. אין בהעדתו של מצא כעד תביעה פגיעה כלשהי בזכותו של סער להליך הוגן ואין בה קיפוח של זכות כלשהי מזכויותיו".

 

לדברי הפרקליטות, ששת הסנגורים האחרים בפרשה הודיעו במסגרת הדיון כי אינם מתנגדים להעדותו של מצא כעד תביעה.

 

כזכור, ביולי 2009 הוגשו כתבי אישום נגד שמונה מהחשודים בפרשת רשות המסים. החשד היה כי רו"ח קובי בן גור ויורם קראשי, שהנם אנשי עסקים פרטיים ובעלי אינטרסים ברשות, נתנו לכאורה שוחד לאנשים ברשות והתערבו במינויים בתוך הרשות. השפעתם לכאורה ברשות המסים נבעה ממחויבותו של מצא כלפיהם בשל הבטחתם לפעול לבחירתו למנהל הרשות ובשל היותו של קראשי אחיה של שולה זקן, שהיתה מנהלת לשכתו של אולמרט.

 

ב9 בינואר 2011 חתם מצא, הנאשם המרכזי בפרשה על הסדר טיעון על פיו נמחק סעיף השוחד מהעבירות שיוחסו לו ונשארו 5 סעיפי הפרת אמונים וסעיף אחד של סיוע למתן שוחד. עונשו של מצא טרם נגזר ומשפטם של הנאשמים האחרים בפרשה בינתיים ממשיך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x