$
משפט

חשד: צעירים גנבו שירים שטרם פורסמו מאתר ברשיון אקו"ם

3 קטינים נחקרו בחשד כי פרצו לשרתי חברת לינקטון הנמצאת ברשיון אקו"ם וגנבו סינגלים חדשים של זמרים ישראלים ובינ"ל בטרם הופצו לרדיו

איתי הר אור 17:5418.01.11

העוקץ המוסיקלי הגדול: לבית משפט השלום בתל אביב הובאו הערב (ג') על-ידי חוקרי מפלג הונאה במחוז תל אביב של המשטרה שלושה חשודים קטינים, בן 18 תושב עכו, בן 17 תושב אשקלון ובן 18 תושב חולון בחשד שביצעו עוקץ מחשב וגנבו שירים חדשים של אמנים ישראלים.

 

הפרשה החלה לאחר שבמפלג הונאה במחוז תל אביב התקבלה תלונה של חברת לינקטון, חברה להפצת מוסיקה ברשיון אקו"ם, על כך שבחודש אוקטובר אירעה פריצה לשרתי החברה. על פי התלונה, נעשה שימוש בנגיף מחשב, שאיפשר גניבת בסיס נתונים המכיל סיסמאות של אמנים ישראלים המבקשים להפיץ את שיריהם החדשים באמצעות האתר - ואת השירים שלהם.

 

בעקבות חקירה סמויה, איסוף ראיות וחיפושים שביצעו חוקרי מפלג הונאה בפיקודו של סגן ניצב יצחק גטניו, עלה חשד כי בכל המקרים השירים שנגנבו מלינקטון הועלו באתר בשם "קליקמיוזיק" אותו מפעילים החשודים.

 

החקירה העלתה כי החשוד תושב עכו ערך והחדיר נגיף מחשב לשרת של חברה שלישית, ואותו "סוס טרויאני" ביצע התקפה על אתר לינקטון ברשיון אקו"ם. בכך התאפשר לבעלי קליקמיוזיק לגשת לבסיס הנתונים של לינקטון, שכלל שירים חדשים של אמנים ישראלים בטרם הופצו לתחנות הרדיו או לעיתונאים.

 

אייל גולן. שיריו מופיעים בקליקמיוזיק אייל גולן. שיריו מופיעים בקליקמיוזיק צילום: ערן יופי כהן

 

לינקטון הוא אתר להפצת מוסיקה שבו לאמן יש את שם המשתמש והסיסמה, והוא יכול בזמן מסוים להוציא את הסינגל. על-פי החשד, באמצעות שם המשתמש והסיסמה, שמו החשודים את ידם על השירים, לפני שהסינגל יצא. בין האמנים המופיעים באתר קליקמיוזיק ניתן למצוא את אייל גולן, דודו אהרון, ירדנה ארזי וישי לוי. המשטרה חושדת כי למעשה, כל אמן שהוציא מוסיקה חדשה עד אוקטובר עשוי היה להיות קורבן לגניבה.

 

החשודים, תושב אשקלון ותושב חולון הינם בעלי האתר, קליקמיוזיק, ושניהם ביחד וכל אחד לחוד נכנסו לאתר לינקטון ועל פי החשד הורידו משם שירים, והעתיקו אותם לאתרם, כל זאת במטרה ליצור שם טוב לאתר שבבעלותם ובכך להביא ליותר מפרסמים. המשטרה חושדת כי נגנבו שירים גם של אמנים בינלאומיים.

 

בחקירה, קשרו החשודים את עצמם למיוחס להם. השלושה חשודים בעבירות של גניבה, קשירת קשר לביצוע פשע, וחדירה למחשב. השניים שוחררו הערה בתנאים מגבילים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x