$
משפט

הפרקליטות הציעה לויטה: הודה בעבירת הפרת האמונים ובעובדות עבירת השוחד

ל"כלכליסט" נודע כי בפגישה פרטית שלא לפרוטוקול הוצע כי בתמורה להודאתו תמחק לו הפרקליטות את אישום עבירת השוחד

איתי הר אור 19:1317.01.11

המגעים לקראת הסדרי טיעון אפשריים בתיק וינרוט ויטה צוברים תאוצה. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה שעומדת על הפרק מבחינתו של ויטה היא להודות בעבירה של הפרת אמונים ולהודות בעובדות קבלת השוחד, בתמורה לכך שהפרקליטות תמחק את האישום עצמו בעבירת השוחד.

 

ההצעה התגבשה במהלך פגישות שהתקיימו עם נויטל במהלך ניהול המשפט שלא באופן פומבי ושלא לפרוטוקול. במקביל, מחר (ג') אמורים צוות התביעה וצוות ההגנה של ויטה להגיע לפגישה בפרקליטות, שם ידונו באופן סופי בפרטי עסקת הטיעון.

 

השופט נויטל השופט נויטל
היום, עם עזיבתו של העד האחרון בפרשה את אולם בית המשפט, מיכאל צ'רנוי, שאל השופט גלעד נויטל אם ישנה סוגיה נוספת שיש ללבן. לפני קביעת המועד לסיכומים החל סנגורו של ויטה, אלון רון, לטעון באריכות כלפי הסוגיות שהועלו בכתב האישום נגד ויטה ושעליהן נאלץ לחקור באריכות. "יש לנו טענה כלפי כתב האישום, פירטנו במשפט הזה מעל ומעבר למה שרצינו, אני רוצה לגמור את התיק יותר ממה שאני רוצה לגמור אותו לגופו", אמר רון והוסיף, "הארכנו רק בגלל שכתב האישום הוא מעל ומעבר. הוא מעבר ממה שאפשר, מעבר למה שצריך".

 

נויטל, תוך שמירת העמימות מצידו, השיב ברמזים: "מדובר בדיון פומבי. הבעיה היא שאני לא יכול להגיד לך דבר. ושלא ישתמע מכך שאין מה להגיד. אתה צריך ליצור את המנגנון שבאמצעותו בית המשפט יוכל לומר את דברו”. רון השיב: “אני יודע מה אנחנו מבקשים ומה אנחנו יכולים לומר לאדוני. לכן אולי כדאי שניכנס ללשכתו של אדוני, ונגיד את מה שיש להגיד ולבקש את מה שיש לבקש". נויטל קיבל את הסכמת כל הצדדים להיכנס ללשכתו, כולל סנגוריו של וינרוט, וכל סוללת עורכי הדין מהתביעה וההגנה נכנסו ללשכתו של נויטל. בחוץ המתינו כל העת, לבדם, שוקי ויטה, ויעקב וינרוט כשלצידו רעייתו גיז'ל ובנו דב.

 

העובדה כי עורך הדין רון הציע לקיים את הדיון בלשכה לפני קביעת מועד להגשת סיכומים, ואמירתו כי ברצונו לסיים את התיק, מעידה כי ייתכן שעל הפרק עומדת עסקת טיעון בין ויטה לבין הפרקליטות. ההערכות הן כי עורך הדין רון סיפר לנויטל על הכוונה לסיים את התיק ועל הפגישה המתוכננת למחר במשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

סנגורו של ויטה, עורך הדין אלון רון, מסר בתגובה: "בית המשפט לא הציע לשוקי ויטה להודות בשום עובדה. לגופו של עניין בוודאי שמעולם לא עמדה על הפרק אפשרות של הודיה במה שמכונה עובדות השוחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x