$
משפט

צ'רנוי אמר: "נמאס לי מהטיפשות של התביעה", והתנצל

הדברים נאמרו במהלך דיון במשפטו של יעקב וינרוט, במהלכו נחקר צ'רנוי אודות עסקיו הפרטיים, ועל המעורבות של וינרוט בייעוץ לעסקים אלה

איתי הר אור 15:2717.01.11

בדיון ההוכחות האחרון במשפטם של איש המס הבכיר שוקי ויטה ועורך הדין יעקב וינרוט סערו הרוחות. העד האחרון במשפט, האוליגרך מיכאל צ'רנוי, המשיך להעיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ונחקר בחקירה נגדית בידי התובעת, עו"ד שרון כהנא מפרקליטות מיסוי וכלכלה, ולאחר מכן בחקירה חוזרת

בידי אחת מעורכי דינו של וינרוט, עורכת הדין איריס ניב-סבג. במהלך כל הדיון ספגו הן התביעה והן ההגנה הערות מהשופט גלעד נויטל, שניהל את הדיון המתוח והטעון.

 

במהלך הדיון נחקר צ'רנוי ארוכות אודות עסקיו הפרטיים, ועל המעורבות של עורך הדין יעקב וינרוט בייעוץ לעסקים אלה. על כל מה שקשור לעסקיו הפרטיים של צ'רנוי מוטל חיסיון וצו איסור פרסום, אך במספר הזדמנויות התעמתו התביעה וההגנה עד שנאלץ השופט להתערב, גם נוכח הערותיו של העד צ'רנוי.

 

כך, למשל, כאשר שאלה התובעת את צ'רנוי האם וינרוט הקים עבורו נאמנויות, הפתיע צ'רנוי ואמר: "אני מסרב לענות על השאלה הזאת". לאחר שדרש נויטל מהעד לענות חזרה התובעת על שאלתה וביקשה מצ'רנוי לא להסתכל לכיוונו של וינרוט. צ'רנוי שם את ידיו על פניו, כיסה את עיניו בידיו ואמר: "לא", צעד שעורר רחש באולם. סנגוריו של וינרוט התקוממו על דבריה של כהנא ואמרו "רק למען הפרוטוקול, הוא לא הסתכל על וינרוט".

 

 

בהמשך, ובמענה לשאלה אחרת של התובעת, העיר צ'רנוי כי התביעה איננה מבינה באופן שבו נעשים עסקים, והעיר "נמאס לי להתגונן בפני הטיפשות שאני שומע כאן". גם כאן עצר נויטל את הדיון ואמר לצ'רנוי בתקיפות: האם אדוני אמר טיפשות? אם כן, אני מבקש ממך לשמוע התנצלות מפורשת בפני כל מי שנמצא כאן. כל האנשים החכמים שיושבים בתיק הזה. כאן זה בית משפט רציני בישראל". צ'רנוי מצידו מיהר להתנצל על דבריו.

 

גם התביעה לא רוותה נחת בדיון היום. במספר הזדמנויות ביקשה התובעת כהנא להתנגד לשאלותיה של עורכת הדין ניב-סבג. כל התנגדויותיה של התובעת נדחו, ונויטל איפשר את שאלת השאלות, והוסיף: "גברתי התובעת, הכללים בעניין שאלות והתנגדות להן חלות גם על התביעה".

 

בתום הדיון שב צ'רנוי ואמר לנויטל: "אני מתנצל אם פגעתי במשהו". נויטל הודה לצ'רנוי ואמר: "זה קורה, ובית המשפט מגיב, לא קרה דבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x