רכב

מכשירי תנועה משיקה: גרנד צ'רוקי חדש

הדגם יוצע בשתי רמות אבזור, כשהמחיר ההתחלתי יעמוד על 270 אלף שקל. בנוסף, מכשירי תנועה תייבא לישראל את ג'יפ רנגלר רוביקון

תומר הדר 13:2802.01.11

מכשירי תנועה, יבואנית קרייזלר, ג'יפ וסוזוקי, משיקה בישראל את ג'יפ גראנד צ'רוקי החדש, הדור הרביעי במספר מאז הצגתו של ג'יפ גראנד צ'רוקי הראשון בשנות ה-90.

 

הגראנד צ'רוקי, שמבוסס על שלדה פרי תכנון מרצדס שמשמשת גם את רכב הכביש שטח מרצדס ML, מצויד במנוע בנזין בנפח 3.6 ליטרים המפיק 280 כוחות סוס. כל הגרסאות של גראנד צ'רוקי יצוידו במערכת הנעה כפולה שמצוידת גם בהילוך כוח מיוחד המאפשר לרכב להתגבר על מכשולים.  בנוסף, יצויד הגרנד צ'רוקי גם במערכת אלקטרונית שבולמת את התקדמות הרכב בירידה במדרון תלול.

 

הגראנד צ'רוקי יוצע בשתי רמות אבזור: לארדו ולימיטד, כאשר גרסת ה"לימיטד" תכיל ריפודי עור וגג שמש פנוראמי. הגרסאות הבכירות אף יוצעו עם מערכת מתלי אוויר המסוגלת להגביה את גחונו של הרכב כדי לעבור מעל מכשולים.

 

מחירו של הגראנד צ'רוקי יחל ב-270 אלף שקלים עבור הגרסה הבסיסית, ויגיע עד 335 אלף שקלים עבור הגרסה המשודרגת. אחת הסיבות ליבואה של גרסת הלארדו הבסיסית, מסבירים אנשי מכשירי תנועה, היא כדי להתחרות ברכבים שמיובאים ארצה ביבוא אישי, שמחירם בדרך כלל זול יותר מזה של דגמי ג'יפ החדשים בגרסאות המאובזרות.

 

בקרוב אצלנו: ג'יפ רנגלר רוביקון

 

צבי נטע, מנכ"ל מכשירי תנועה, ציין כי בחודשים הקרובים תיובא לישראל גם גרסת הדיזל של גראנד צ'רוקי ושל רכב השטח ג'יפ רנגלר. לדבריו, ייובא לישראל גם ג'יפ רנגלר רוביקון, גרסת השטח הקשוחה של ג'יפ רנגלר - מדובר ברכב שעובר הכנה מיוחדת לנסיעה בשטח קשה הכוללת החלפה של מכלולי ההנעה במכלולים מאסיביים יותר והתקנה של צמיגים גדולים. לדברי נטע, מחירו של הרוביקון צפוי להיות יקר ב-15% ממחירו של הרנגלר המשווק כיום בסוכנויות.

  

ג'יפ רנגלר רוביקון ג'יפ רנגלר רוביקון

 

באשר לתוכניות האיחוד בין חברת קרייזלר העולמית לבין פיאט, נטע הדגיש כי כרגע זיכיון קרייזלר בישראל אינו צפוי לעבור לידיה של יבואנית אחרת. עם זאת, שיתוף הפעולה בין החברות צפוי ליצור כמה מכוניות שצפויים להגיע לישראל, כגון מכונית משפחתית בעלת מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטרים אשר תתבסס על מכלולי פיאט, אך תישא בישראל את סמל חברת קרייזלר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x