$
משפט

אמנון ברזילי מואשם בקבלת דבר במרמה

לפי האישום התנה שיתוף פעולה בין יפנאוטו לבין חברת הטרייד-אין טריידמוביל בכך שתשלם לו מחצית מהרווחים על הפעילות המשותפת

תומר הדר 13:1502.01.11

פרקליטות מחוז ת"א (מדור מיסוי וכלכלה) הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד אמנון ברזילי, מנכ"ל יפנאוטו לשעבר על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

 

על פי כתב האישום, בסוף שנת 2005, בעת ששימש ברזילי

כנושא משרה בקבוצת יפנאוטו, יבואנית רכבי סובארו, פנו אליו בעלי חברת טריידמוביל, העוסקת בשירותי טרייד-אין, על מנת לברר עימו אפשרות לשיתוף פעולה בין חברתם לבין יפנאוטו. ברזילי התנה את שיתוף הפעולה בין החברות בכך שטריידמוביל תשלם לו מחצית מן הרווחים שיופקו על ידה מן הפעילות המשותפת, כתמורה לתיווכו.

 

לאחר שבעלי טריידמוביל נעתרו לבקשת ברזילי, פעל ברזילי על מנת להביא להתקשרות בין יפנאוטו לטריידמוביל, תוך שהוא מסתיר את עניינו האישי בעסקה הן ממנכ"ל יפנאוטו והן מדירקטוריון החברה.

 

על פי הוראות חוק החברות, התקשרותה של יפנאוטו עם טריידמוביל היתה בגדר עסקה חריגה אשר לדירקטור בחברה יש עניין אישי בה, וככזו חייבה את אישור דירקטוריון החברה ואישור האסיפה הכללית.

 

במסגרת הסדר דמי התיווך שילמה טריידמוביל לברזילי בין השנים 2008-2006 סכומים של לפחות 2.9 מיליון שקל. חלק מן הכספים הועבר לצדדים שלישיים על פי הנחיות ברזילי, ובעבור חלק אחר המציא ברזילי חשבוניות הנחזות להיות עבור שירותי ייעוץ שניתנו כביכול על ידו לחברת טריידמוביל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x