שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

משה קצב הורשע בשני מעשי אונס, מעשה מגונה והטרדה מינית

הסתיימה הקראת הכרעת הדין במשפטו של הנשיא לשעבר, אשר הורשע בכל סעיפי האישום נגדו. השופטים: "עדותו זרועה בשקרים"

כתב כלכליסט 10:3930.12.10

הסתיימה הקראת הכרעת הדין במשפטו של הנשיא לשעבר משה קצב. קצב הורשע בכל סעיפי האישום נגדו: שני מעשי אונס ומעשה מגונה בכוח בא' ממשרד התיירות, מעשה מגונה והטרדה מינית של ל', עובדת בבית הנשיא, והטרדה מינית של ה', עובדת נוספת בבית הנשיא.

 

"אם מישהו דיבר בשני קולות

- זהו הנאשם. טענות האליבי שלו הופרכו, עדותו זרועה בשקרים. הוא טעה כשחזר בו מהסדר הטיעון", נאמר בהקראת הדין. השופטים ג'ורג' קרא, יהודית שבח ומרים סוקולוב קיבלו כאמור את גרסתה של המתלוננת על האונס, א' ממשרד התיירות. "ניסיונותיו של קצב לסתור את טענות א' התגלו כמשענת קנה רצוץ". עוד נאמר כי היא "נאבקה עמו ומצאה עצמה על הרצפה". במהלך הדברים הללו התפרצו קרוביו של קצב בקריאות: "זה לא נכון".  

 

בתחילת הקראת הדין התייחסו השופטים לביקורת שהעביר קצב על היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, שהתבטא נגדו באופן פומבי: "הנאשם טרף את הקלפים כאשר הופיע גם הוא בתקשורת, אין פגם בהתנהלותו של מני מזוז". עוד נאמר כי "הנאשם ובאי כוחו לא התנזרו מהתקשורת ועברו מאולפן אחד לשני".

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי "זהו יום עצוב למדינת ישראל ולתושביה. בית המשפט העביר היום שני מסרים חדים וברורים על השוויון של כל אחד ואחת בפני החוק ועל זכותה המלאה של כל אישה ל גופה

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לפרסום פסק הדין כי "זהו יום עצוב למדינת ישראל ולתושביה. בית המשפט העביר היום שני מסרים חדים וברורים על השוויון של כל אחד ואחת בפני החוק ועל זכותה המלאה של כל אישה לגופה".

 

תולדות הפרשה

 

פרשת קצב התפוצצה ביולי 2006, כשהנשיא דאז פנה ליועץ המשפטי לממשלה מזוז, והתלונן כי א' מבית הנשיא מאיימת עליו וסוחטת אותו. תיק החקירה בעניינה של א' נסגר, אך בחקירתו נשאל קצב על מתלוננות נוספות שלפי החשד תקף. הכנסת אישרה להוציאו ל"נבצרות זמנית", ובתחילת 2007 המליץ מזוז להגיש נגדו כתב אישום בגין מעשים שביצע בשלוש המתלוננות האחרות.

 

קצב סירב להתפטר, ובמסיבת עיתונאים מתוקשרת האשים את המשטרה, הפרקליטות והתקשורת ב"מסע ציד נגדו". במאי 2007 הוארכה נבצרות קצב עד לתום כהונתו. בעקבות בקיעים בתשתית הראייתית בידי הפרקליטות, היא חתמה עמו ביוני 2007 על הסדר טיעון שבמסגרתו אמור היה קצב להישלח למאסר על-תנאי, אך באפריל 2008 הוא חזר בו מהעסקה כדי "לשים סוף לרדיפה".

 

במרץ 2009 החליטה המשטרה להאשים סופית את קצב באונס א' ממשרד התיירות, והוא כינס שוב מסיבת עיתונאים שבה הטיח האשמות קשות בתקשורת. "חבל התלייה שלי הוא חבל ההצלה של מזוז", אמר אז. באותו חודש הוגש נגדו כתב האישום החמור, ובמאי 2009 נפתח משפטו, שנערך בדלתיים סגורות. לאורך המשפט הכחיש קצב את המיוחס לו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x