$
משפט

ביהמ"ש האריך את מעצרו של ראש עיריית נצרת עילית ב-4 ימים

שמעון גפסו חשוד בקבלת שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים. הוארך גם מעצרם של עוזרו ושל ראש לשכתו

איתי הר אור 18:5927.12.10

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב (ב') ב-4 ימים את מעצרו של ראש העיר נצרת עילית שמעון גבסו, ואת מעצרם של עוזרו יעקב גולדברג וראש לשכתו, משי מרצדס סינואני. השלושה נעצרו הבוקר בחשד לקבלת שוחד, תיווך לשוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

 

סנגורו של גפסו, עו"ד

שי אברהם, טען בדיון הארכת המעצר כי מדובר בעלילה או במסירת הודעה כוזבת אודות לקוחו וגם נגד המעורבים האחרים בידי אדם בעל אינטרסים ברורים. "אין בידי המשטרה חומר ראייתי התומך במישור הכלכלי, הן בחשבונות הבנק של גפסו או כספים מזומנים או כל דבר אחר שיכול לתמוך בתלונות נגדו", אמר אברהם.

 

סנגוריתם של גולדברג וסינואני, עו"ד פנינת ינאי טענה בדיון כי מדובר ב"ריטואל קבוע של מתלונן סדרתי, שאינו מקבל את מבוקשו מאיש ציבור, וכאשר אותו איש ציבור לא נסחט לפניו, הוא מחליט ללכת ולעשות שימוש בהליכי חקירה בצורה מאוד מצערת. אותו אדם אפילו שלח מסרון מאיים.הוא מכיר את הכישלון הקודם שלו והוא רוצה לדחוק את האנשים עוד לפינה".

 

השופט רפי ארניה קבע כי קיים חשד סביר שהחשודים מעורבים בעבירות המיוחסות להם. "לחשודים, ראש העיר נצרת עילית ושני פונקציונרים בכירים מלשכתו, מיוחסות עבירות של לקיחת שוחד, תיווך שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושוחד בחירות. המדובר בסכומים של מאות אלפי שקלים", כתב השופט.

 

החשד: שוחד במאות אלפי שקלים

 

המעצרים התבצעו לאחר חקירה סמויה של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433. במהלך שעות הבוקר ביצעו שוטרי יאח"ה חיפושים במשרדי העירייה ובבתי המעורבים בנצרת וביישובים נוספים. במסגרת הפשיטה נתפסו מסמכים והוחרמו מסמכים רבים.

 

על פי החשד, קיבל ראש העיר במסגרת תפקידו מאות אלפי שקלים, כספי שוחד, כאשר העברות הכספים בוצעו הן בתקופה שלפני הבחירות המקומיות בחודש נובמבר 2008 עת שימש גפסו כמועמד, והן בתקופות מאוחרות יותר בהן כיהן שראש העיר.המשטרה חושדת כי חלק מהעברות הכספים בוצעו באמצעות עוזרו וראש לשכתו של גפסו.

 

המעצר נעשה במסגרת חקירת אירוע סחר המכונה "שוק רמלה-לוד", הפועל במספר יישובים ברחבי הארץ. לצורך הפעלתו של השוק, המתפרש על פני שטח רחב, בכל ישוב וישוב נדרשים אישורים והיתרים רבים לצורך הקמתו ותפעולו. המשטרה חושדת כי על רקע זה, ולצורך קבלת כל אותם אישורים והיתרים, התבצעה בין החשודים העברת שוחד. ל"כלכליסט" נודע כי גם מי שנחשד כנותן השוחד מסר את גרסתו במשטרה.

 

גורמים בכירים בעיריית נצרת עילית סיפרו ל"כלכליסט" על הרקע לאירועים: "אכן, שוק רמלה-לוד עומד במרכז הפרשה. ראש העיר פעל לטובת התושבים וביקש מהזכיין להפעיל את השוק גם בימי חמישי, ואילו הזכיין לא רצה להפעילו ביום חמישי משום שלטענתו זה לא השתלם לו כלכלית. על רקע הסכסוך בניהם הזכיין הלך והתלונן במשטרה שהוא נתן שוחד לראש העיר". עוד טוענים אותם גורמים כי בידיהם הקלטה של אותו זכיין שבה הוא אומר כי בכוונתו להפליל את ראש העיר.

 

מעיריית נצרת עילית נמסר בתגובה: "איננו יודעים על תוכן החקירה. אנחנו יכולים להגיד שגם במקרה הזה הפרשה תסתיים בכלא כלום ויסתבר שאש העיר נקי כפיים, ישר, והגון ופעל על פי חוק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x