$
תיירות

כשבוע לאחר שהתאגדו בהסתדרות: הוכרז סכסוך עבודה בקרב טייסי ישראייר

לטענת ההסתדרות, החברה מבקשת לפטר שמונה טייסים מתוך 50. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "כשאומרים לי My way or my way, אני לא מוכן לשמוע. יש להנהלה מספיק זמן לשבת איתנו"

יסמין גיל 15:3608.12.10

כשבוע לאחר שטייסי חברת התעופה ישראייר מקבוצת אי.די.בי. תיירות התאגדו בהסתדרות, הכריזה היום (ד') ההסתדרות על סכסוך עבודה בקרב הטייסים. זאת, על פי הודעת הארגון, "בעקבות מחלוקת בינינו לבין ההנהלה בדבר צעדי ההתייעלות בחברה". אם הצדדים לא יגיעו להסכמות בתוך 14 יום, יכולים

הטייסים לנקוט בעיצומים.

 

"כשמפטרים עובדים בלי לשבת עם ההסתדרות, אז אנחנו מכריזים על סכסוך עבודה", אמר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, בשיחה עם "כלכליסט". לדבריו, ההנהלה ביקשה לפטר שמונה טייסים מתוך כ-50: "נתנו להם אלטרנטיבות חלופיות, אבל הם לא רוצים לשמוע", אמר אדרי, "פעם החבר'ה האלה, הטייסים, גם הורידו משכרם כשהחברה נקלעה לקשיים. אני יודע לבוא גם לקראת ההנהלה. אבל כשאומרים לי My way or my way, אני לא מוכן לשמוע. כרגע יש להנהלה מספיק זמן לשבת איתנו".

 

על פי הודעת ההסתדרות, הטייסים התאגדו בארגון בעקבות כוונת ישראייר לערוך צעדי התייעלות בחברה. השבוע אף התקיים דיון בין נציגי ההנהלה לנציגי האיגוד והטייסים. אלא שאדרי מסר בהודעה הרשמית כי "ראשית, אנחנו לא בטוחים שנחוצים צעדי התייעלות. אולם אם הנהלת החברה תוכיח לנו שיש צורך בצעד כזה אנחנו יכולים בהידברות אמיתית למצוא פתרונות שאינם כרוכים בצעד קיצוני כמו פיטורי עובדים. ידענו לעשות זאת במקרים דומים בעבר ואין סיבה שלא נצליח גם הפעם. לצערי הרב החברה בוחרת באופן אוטומטי את המסלול הכואב ביותר מבלי לנסות ולבחון אפשריות אחרות. אני מקווה שעתה הנהלת החברה תתעשת ויחד נוכל למצוא את הפתרונות הנכונים".

 

מישראייר נמסר בתגובה: "צר לנו על הדברים המצוטטים בשם ההסתדרות, מדובר בדברים מתלהמים ולא מדויקים המנותקים מהמציאות. ישראייר החליפה בשנת 2010 את צי מטוסיה כאשר רכשה שני מטוסי איירבאס 320 חדשים ונפרדה משלושה מטוסים ישנים. במסגרת צעדי ההבראה שננקטים כחלק מתוכנית ההתייעלות של החברה ולאור הצורך להתאים את תשתית החברה בכלל, ואת מספר הטייסים בפרט' למצבת המטוסים ולתכנית העבודה בהתאם - החליטה החברה להקטין את מצבת הטייסים. התהליך מתנהל על פי חוק ובהתאם להסכם העבודה של הטייסים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x