$
רכב

מבחן ריסוק ראשון לרכב סיני: תא הנוסעים קרס, הדלתות נפתחו והבובה נפגעה קשות

בין המכוניות שזכו לציון המרבי של חמישה כוכבים: אאודי A1, מיני קאנטרימן, סיטרואן C4 וקיה ספורטאז'

תומר הדר 11:4024.11.10

איגוד הבטיחות האירופי EURONCAP פרסם היום את תוצאות מבחני הריסוק של 14 דגמי רכב חדשים, שרובם נמכרים בישראל או צפויים להימכר בה בעתיד.

 

גולת הכותרת היא המבחן הראשון של רכב סיני - המיניוואן LANDWIND CV9. הרכב רשם כשלון צורב במבחן הריסוק, וקיבל ציון של שני כוכבים

בלבד מתוך חמישה כוכבים אפשריים.

 

מתוצאות EURONCAP עולה שתא הנוסעים לא עמד בעומסים שנגרמו כתוצאה מהתאונה - וקרס. בובת המבחן שהוצבה במושב הנהג ספגה פגיעות קשות בחזה ולוח המחוונים קרס גם הוא. גם סביבת מוט ההגה התעוותה ומחצה את רגלי בובת הנהג. יתרה מזאת, בעת המבחן שלוש דלתות של הרכב הסיני נפתחו מעוצמת המכה.

 

מלבד המכונית הסינית נבחנו גם כמה דגמים אחרים, של יצרנים אירופיים וקוריאניים. בציון המרבי, של חמישה כוכבים, זכו אאודי A1 ששיווקה בישראל החל לאחרונה, מיני קאנטרימן שהושקה בישראל השבוע, סיטרואן C4 שתושק בארץ בקרוב, פורד C MAX, פורד גראנד C MAX, יונדאי IX35 , קיה ספורטאז' שהושקה בארץ בשבוע שעבר, קיה וונגה, אופל מריבה, פולקסווגן פאסאט שתשווק בארץ בקרוב ופולקסווגן שאראן.

 

בציון מעט פחות טוב, של ארבעה כוכבים מתוך חמישה, זכו הטנדר פולקסווגן אמארוק, מכונית הסופרמיני ניסאן מייקרה ששיווקה בישראל יחל בשנה הבאה, ובמפתיע, גם מכונית המנהלים היוקרתית יגואר XF.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x