שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביהמ"ש קיצר את עונשו של זורק הנעל על ביניש

עונשו של פיני כהן קוצר משלוש שנות מאסר לשנתיים, לאחר שהגיש ערעור על חומרתו. בית המשפט: "המעשה אכן מופלג בחומרתו, אך גם עונש של שנתיים מאסר מגשים את מטרות הענישה"

איתי הר אור 11:5916.11.10
בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט לגזור על פיני כהן, האיש שזרק את נעלו על נשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש, שנתיים מאסר בפועל, בניכוי הימים בהם שהה במעצר. בכך קיבל בית המשפט המחוזי את הערעור שהגיש כהן על עונש של 3 שנות מאסר שגזר עליו בית משפט השלום בסוף יוני
השנה
, אז החליט השופט שמעון פיינברג לגזור עליו עונש חמור במה שהגדיר "למען יראו ויראו".

 

כהן טען בערעור באמצעות עורך דין דוד ונטורה כי העונש שנגזר עליו "חורג מכל פרופורציה בחומרתו". כהן טען עוד כי הטלת עונש חמור יתר על המידה תגרום לציבור לחשוב כי בית המשפט בא עימו חשבון על כך שפגע באחד משופטיו.

 

הרכב של שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, יעקב צבן, משה סובל והנשיאה מוסיה ארד, קבע כי המעשה אכן מופלג בחומרתו. "מדובר באירוע אלימות שכוון נגד נשיאת בית המשפט העליון במהלך דיון בבית משפט. הפגיעה כוונה אל ראש הרשות השופטת שהיא אחת מרשויות השלטון במשטר הדמוקרטי במדינת ישראל". עם זאת ציינה השופטת ארד כי גם לשיטת התביעה, עונש של שנתיים מאסר מגשים את מטרות הענישה במקרה הנדון.

 

על פי כתב האישום בו הורשע, כהן הגיע לאולם דיונים בבית המשפט העליון, שבו התקיים באותה עת דיון בראשות ביניש. כהן התיישב באולם, ולאחר מכן קם לפתע ממקומו, והשליך לעבר הנשיאה את אחת מנעליו, תוך שהוא צועק לעברה "מושחתת, הרסת לי את החיים". הנעל פגעה בראשה של ביניש בסמוך לעינה השמאלית. כתוצאה מכך נפלה הנשיאה על הארץ, משקפיה נשברו, ונגרמו לה חבלות במצחה ובאפה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x