$
משפט

השופט ביטל את הדיון בפרשת רציו: התיק בשל להכרעה

השופט קבע כי אין מחלוקת על העובדות הרלבנטיות להכרעה בבקשת גלובוס לביטול הבוררות מול רציו, ולכן אין צורך בעדות הצדדים

ענת רואה 06:5415.11.10

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה זפט, ביטל במפתיע את הדיון שהיה אמור להתקיים הבוקר בפרשת הבוררות בין רציו לחברת גלובוס, לאחר שקבע כי אין מחלוקת על העובדות בתיק, לרבות מעורבות עולם הפשע במינוי עו"ד אסף ברם לתפקיד הבורר בין שתי החברות.

 

בהחלטה שמסר

זפט הוא כתב כי לאחר שעיין בבקשת חברת גלובוס לביטול הבוררות, בתשובה של רציו ובנספחים, לא סביר שיהיה בחקירתם של המצהירים כדי לתרום לבירור המחלוקות העובדתיות הרלבנטיות להכרעה בתיק: "מר לנדאו ומר רוטלוי נחקרו בעניין מעורבותו של מר מאיר אברג'יל בהשגת הסכם הבוררות ובמינוי הבורר, ומעורבות זו לא הוכחשה על ידם", כתב זפט והוסיף: "גם מעמדו של מר אברג'יל בעולם הפשע לא שנוי במחלוקת".

 

לדברי זפט, מהלך הבוררות וההליכים האחרים מתועדים בחומר שצורף, ובנסיבות אלה נראה שהתיק בשל להכרעה על פי סיכומים או אף ללא סיכומים, שכן שני הצדדים הביאו בכתביהם גם את טיעוניהם המשפטיים.

 

לפני שבועיים הגישה רציו את כתב התשובה שלה בפרשה, ואישרה במסגרתו כי אכן בכיר העולם התחתון מאיר אברג'יל היה מעורב בשלב מסוים בסכסוך בין הצדדים ואף השתתף בבחירתו של הבורר בפרשה, עו"ד אסף ברם.

לכאורה, ביטול הדיון היה אמור לשחק לטובתה של רציו, נוכח ההנחה שלא סביר כי זפט יחליט לבטל הליכי בוררות שטרם הגיעו לסיומם מבלי ששמע את טיעוני הצדדים בעל פה.

 

אלא שמהעבר השני, השופט זפט בחר בהחלטתו להתייחס בעיקר לכך שבעלי השליטה ברציו, יגאל לנדאו וליגד רוטלוי, ידעו בזמן אמת על מעורבותו של אברג'יל. הדבר עשוי לרמז כי אף אם זפט לא יקבל את דרישותיה של גלובוס לביטול הבוררות, הוא לא מתכוון להתעלם מהאופן החריג שבו מונה עורך דין מוכר יחסית לתפקיד בורר בין שתי חברות.

 

חברת גלובוס של שלומי שוקרון השקיעה בעבר כסף בחברת חיפושי הגז רציו, ומאז זינק שווייה לכ־3 מיליארד שקל כיום. הסכסוך החל בדרישתה של גלובוס לקבל החזר מוגדל על ההשקעה ברציו, וזה התגלגל לעולם התחתון ובסופו של דבר לבוררות שאותה מנסה כעת גלובוס לבטל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x