$
משפט

אבא גנב? הוגש כתב אישום נגד השחקן יהודה ברקן

ברקן מואשם בהשמטת הכנסות, הכנת פנקסי חשבונות ורישומים כוזבים ושימוש במרמה ותחבולה

הדר קנה 13:2314.11.10

הפרקליטות הגישה היום (א') כתב אישום נגד השחקן לשעבר יהודה ברקן בגין עבירות מס. כתב האישום הוגש לבית משפט השלום ברחובות.

 

ברקן מואשם בשלושה אישומים. בשנת 1999 מכר זכויות שידור בסרטי קולנוע לשידורי קשת תמורת 1.12 מיליון שקל. כמו כן קיבלה החברה בשם 'ברקוביץ מופעים'
שהוא מנהלה הפעיל תשלום בגין עריכה וצפייה בתכנים בסכום של 28.9 אלף שקל. ברקן והחברה מואשמים כי לא הגישו דו"ח על הכנסות החברה מ-1999 ועד 2002 והעלימו הכנסותיהם בשנים אלו.

 

כמו כן, בשנים 2000-2002 בעת שהנחה תוכנית רדיו, הופיע בהרצאות ובאירועים -ברקן הנפיק תלושי שכר פיקטיביים ויצר מצג כוזב על פיו הוא עובד בחברת "דור מילניום" ומשכורתו 2,500 שקל לחודש. זאת בעוד שברקן הוציא חשבוניות דרך החברה דור מילניום וסכום החשבוניות שהוציא באותה תקופה עמדו על 477 אלף שקל. על פי כתב האישום: "הכספים שהתקבלו בגין 'חשבוניות דור מילניום' הופקדו על ידי ברקן בחשבון סמוי וחלק מהצ'קים הוסבו לצדדים שלישיים על מנת להתחמק ממס.

 

עוד מואשם ברקן כי בשנים 2003-2006 נרשם כשכיר בחברת "אולפני זהב" כאשר בפועל היה בכל התקופה הזו מנהלה הפעיל והרוח החיה בה. כדי להסתיר זאת הכין פנקסי חשבונות ורישומים כוזבים.

 

על פי כתב האישום, יהודה ברקן רשם את בנו, רועי ברקן, כעובד בחברת 'אולפני זהב' ומשכורתו הייתה 235 אלף שקל, זאת למרות שלא עבד שם כלל.

 

ברקן מואשם בסעיפים של הכנה וקיום פנקסי חשבוניות כוזבים, השמטת הכנסה ושימוש במרמה ותחבולה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x