שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

נהגים עבריינים יחויבו בבדיקה רפואית לפני חידוש רשיונם

לפי תקנה חדשה של משרד התחבורה, יחויבו נהגים שצברו 72 נקודות לעבור גם מחדש תאוריה ומבחן נהיגה מעשי

תומר הדר 11:4610.11.10

צברתם 72 נקודות ברשיון הנהיגה? בקרוב לא תורשו לחדשו ללא בדיקה רפואית, כך עולה מנוסח תקנה חדשה שהגיש היום (ד') שר התחבורה ישראל כץ לאישור וועדת הכלכלה של הכנסת.

 

בנוסף לבדיקות הרפואיות, שיערכו במרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים) יחויבו הנהגים העבריינים לפי התקנה

החדשה לעבור מחדש את מבחן התאוריה וגם לעבור מחדש את מבחן הנהיגה המעשי, כלומר הטסט.

 

בנוסף, נהג שצבר פעמיים 36 נקודות במשך שש שנים, רשיונו יישלל לתשעה חודשים והוא יידרש לעבור מחדש את מבחן הנהיגה העיוני ("תאוריה") כתנאי לקבלת רישיון הנהיגה. כיום, לדוגמה, נהג שביצע פניית פרסה תוך סיכון עוברי דרך יקבל 8 נקודות ברשיון הנהיגה. אותו מספר נקודות יזקף גם לחובתו של נהג אשר נסע בדרך עירונית במהירות מופרזת של 20 עד 30 קמ"ש מעל למהירות המותרת. נהג שנתפס כשהוא נוהג בדרך עירונית במהירות של 30 קמ"ש ומעלה מעבר למהירות המותרת מקבל 10 נקודות.

 

תקנה נוספת שהגיש השר כץ לאישור ועדת הכלכלה קובעת כי נהג שקיבל הודעה אישית על פסילת רישיונו, באמצעות שליח או שוטר למשל, תחשב כהודעה תקפה ומחייבת. עד כה נדרש משרד התחבורה לשלוח את הודעת הפסילה באמצעות דואר רשום בלבד. ההודעה על שלילת רישיון באמצעות דואר רשום הביאה להתחמקויות של נהגים רבים שרישיונם נפסל מלקבל את הדואר או לחתום על אישור המסירה. גם נהגים שנדרשים לקורס נהיגה מונעת יוכלו מעתה לבצעו תוך 6 חודשים ולא תוך שנה כפי שהיה נהוג עד היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x