$
תיירות

החלה עונת המוצ'ילרים: כ-40 אלף תרמילאים יצאו בתקופה הקרובה למזרח ולדרום ומרכז אמריקה

מדובר בעלייה של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך על פי איסתא. כ-60% טסים למזרח הרחוק

יסמין גיל 12:4603.11.10

כ-40 אלף תרמילאים יצאו בתקופה הקרובה לטיולים במזרח הרחוק, באוסטרליה ובדרום ומרכז אמריקה, עלייה של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך על פי הערכות סמנכ"ל השיווק של איסתא, רונן קרסו. לדבריו, מרבית התרמילאים מתחילים את מסעם בחודשים אוקטובר-דצמבר, בין היתר בשל מחזורי השחרור

הגדולים מהצבא באוגוסט ובנובמבר, וכן בשל מזג האוויר האידיאלי לטיול בחודשים אוקטובר-אפריל בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק.

 

עוד מעריכים בחברה כי מרבית התרמילאים נוסעים לתקופות של ארבעה חודשים עד שנה. כ-60% טסים למזרח הרחוק, 30% לדרום ולמרכז אמריקה ו-10% לאוסטרליה, לניו זילנד ולאפריקה. לדברי קרסו, "תרמילאים שמצבם הכלכלי טוב יותר, יעדיפו את דרום אמריקה שיקרה יותר מהמזרח הרחוק".

 

עוד על פי נתוני החברה: כשליש מהתנועה למזרח היא באמצעות חברות תעופה ערביות, בעיקר רויאל ג'ורדניאן מירדן, אך גם עם קטאר איירוויס דרך דוחא ועם אתיהד דרך אבו דאבי. לדברי קרסו, "בעבר היו גם שנסעו עם אמירטס דרך דובאי, אך לאחר פרשת החיסול פסקה התנועה של התרמילאים בחברה זו". הוא הוסיף כי "מחירי הטיסות בחברות הערביות זולים בכ-30% לעומת מחירי חברות תעופה אירופיות או אל על".

 

על פי הנתונים של איסתא, כ-70% מהתרמילאים הם בגילאי 20-24, וכ-10% מהם נשארים במזרח או בדרום אמריקה לתקופות ארוכות של שנה. "טיול ממוצע לדרום אמריקה נפתח בצ'ילה או בפרו וממשיך בבוליביה ובקולומביה על מנת להגיע בפברואר לקרנבל בברזיל", אומר קרסו, "לאחר מכן ממשיכים למרכז אמריקה, בעיקר לקוסטה ריקה, מקסיקו וגואטמלה. רבים מעדיפים גם לעבוד תחילה בארה"ב כדי לחסוך כסף ואז לטייל בדרום אמריקה. לגבי המזרח: טיול טיפוסי הוא לתאילנד, לנפאל ולהודו. חובבי הטבע מעדיפים לטוס לטיולי ספארי ארוכים באפריקה, ואלו שנוסעים לאוסטרליה ולניו זילנד, עובדים בדרך כלל במדינות הללו ונוסעים לטיולים ארוכים ברכב כדי "לחרוש" את המדינה".

 

מנכ"ל חברת פליי-איסט, יריב פישר, מוסיף: "בשנתיים האחרונות יש תנועה יפה למזרח גם של משפחות, ותאילנד בכלל הפכה ליעד של משפחות. מבחינת הצעירים, זה קהל של מחיר, ויעדיף לנסוע לירדן ברכב ולטוס משם אם המחיר יהיה זול יותר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x