$
דיבידנדים

דיבידנדים: ריבלין ופמלייתו טסו ביזנס למרוקו

וגם: שחר פאר לוהקה להוביל את הקמפיין החדש של סלקום, רישיונו של איש העסקים צבי ויליגר נשלל ואיך קשור הפסטיגל לסכסוך העבודה בין ועד עובדי רכבת ישראל להנהלה

רון גרנות 08:5503.11.10
רובי ריבלין רובי ריבלין צילום: עטא עוויסאת

ריבלין ופמלייתו נוסעים ביזנס

משלם המסים הישראלי שילם לא מעט עבור נסיעתו של יו"ר הכנסת רובי ריבלין לכנס הפרלמנטי הים־תיכוני שהתקיים השבוע במרוקו. רעייתו של ריבלין, מנהלת לשכתו, יועצו הבכיר, והמאבטח הצטרפו אליו במחלקת העסקים, בעלות של כ־2,000 דולר לאדם ־ ובסך הכל כ־10,000 דולר לכל החבורה. בכנסת טוענים כי באורח פלא הטסת החבורה כולה בביזנס היתה זולה יותר מהטסתה במחלקת תיירים. וזו לשון התגובה שמסרה מחלקת קשרי החוץ של הכנסת: "לישראל אין קו תעופה ישיר עם מרוקו והמשלחת נאלצה להחליף טיסה בפריז. בשל הסכמים בין אל על ואייר פראנס המפעילות את קו תל אביב־פריז ופריז־רבאט, בהתאמה, עלות כרטיס הטיסה במחלקת תיירים הייתה גבוהה ב־467 דולר לעומת כרטיס זהה במחלקת עסקים. זאת, בשל שילוב סוגי המחלקות. בנוסף, היות ומדובר במשלחת לארץ ערבית, היו לפיצול הכרטיס השלכות בעייתיות בנוגע לאבטחת המשלחת וכבודתה, אך הן כלל לא עלו לאור ההבדל בעלויות. לאור זאת, חייבו ההיגיון והשיקול הכלכלי לרכוש את כרטיס הטיסה במחלקת עסקים".

 

שחר פאר לסלקום

בסלקום ליהקו לאחרונה את הטניסאית שחר פאר להוביל את הקמפיין החדש של החברה, שיצולם השבוע בחופי תאילנד. הקונספט: פאר משחקת מטקות על החופים האקזוטיים. בחברה סירבו למסור פרטים נוספים.

 

יולי עופר יולי עופר צילום: גו קוט

יולי עופר נוכח

נמרוד רינות, קונסול הכבוד של מונטנגרו ושותפו של יולי עופר בקבוצת פרימיום אחזקות, ערך שלשום קבלת פנים חגיגית לראש ממשלת מונטנגרו, מילו דוקנוביץ', המבקר בישראל. אנשי משרד החוץ שהיו באירוע התבדחו עם חברי המשלחת על רקע הדיווחים על השבתה אפשרית של נתב"ג, ואמרו כי "יש כל כך הרבה מה לראות בישראל, אז החלטנו לסדר לכם הארכה של הביקור מ־36 שעות ל'עד להודעה חדשה". הגיעו לביתו של רינות בנאות אפקה: ליאורה, רותי ויולי עופר, סגן שר החוץ דני איילון, רוית ברניב, עופר קוטלר, דני ברנר, איתן בן אליהו, חיים רמון וראובן אבלגון.

 

משני קצוות תבל

בזמן שהבוס הגדול נוחי דנקנר נמצא בסין, קרן אינפיניטי ישראל־סין מקבוצת אי.די.בי שוקדת על המשך טיפוח היחסים בין שתי המדינות, ושלשום אירחה לארוחת צהריים בישראל משלחת בכירה מהעיר חרבין בסין. יו"ר אינפיניטי אבי פישר והשותף המנהל אמיר גל־אור חתמו על שלושה הסכמי שיתוף פעולה עם נציגי חרבין, וניצלו את ההזדמנות כדי להודיע על השקעה של 20 מיליון דולר בחברה המובילה בסין לפיתוח וייצור כלי חיתוך מורכבים ומדויקים.

 

הרכבת טסה לפסטיגל

סכסוך העבודה בין ועד עובדי רכבת ישראל להנהלה מסרב לגווע: יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי מאשימה כעת את הנהלת הרכבת בהתנהלות "מבזה ומעליבה", מאחר שלטענתה ההנהלה רכשה 5,500 כרטיסים לפסטיגל. אדרעי טוענת שהנהלת הרכבת "נכנסה לאמוק נגד הוועד ועובדי החברה בהסכם הקיבוצי. איש מלבד עובדי החוזים האישיים לא יקנה את הכרטיסים המשוחדים של ההנהלה". מרכבת ישראל נמסר שהחברה עמדה ביעדיה התפעוליים וקיבלה על כך בונוס מהמדינה, ו"הוחלט לחלוק אותו עם ציבור העובדים על ידי סבסוד הכרטיסים".

 

זבלדוביץ למען ישראל

האירוע השנתי של ארגון BICOM, השדולה למען ישראל בבריטניה שבראשה עומדי פויו זבלודוביץ', נתקל בלא מעט קשיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמור היה להגיע, שלח ברכה מצולמת במקום, ואילו סגן ראש הממשלה, השר דן מרידור, שהיה אמור להחליף את נתניהו, ביטל את הגעתו ברגע האחרון - ככל הנראה מחשש שייעצר אם ינחת בבריטניה. מי שכן הגיעו לאירוע, שנערך שלשום בערב במלון סבוי בלונדון, היו: איש העסקים הלונדוני ליאו נואי, שותפו של זבלודוביץ' בבריטיש ישראל; רונלד כהן, מייסד קרן אייפקס ושותף בקרן פורטלנד; סר הרי סלומון, שותף אף הוא בקרן פורטלנד ; יזם הנדל"ן וינסנט צ'נגיז; שר הביטחון הבריטי ליאם פוקס ושר החינוך הבריטי מייקל גוב.

 

ליאו נואי, פויו זבלדוביץ ווינסנט צ'נגיז ליאו נואי, פויו זבלדוביץ ווינסנט צ'נגיז

 

לאן ממהר צבי ויליגר

רישיונו של איש העסקים צבי ויליגר נשלל בתחילת אוקטובר לתקופה של חצי שנה בעקבות נסיעה במהירות של 133 קמ"ש. כך עולה מערעור שהגיש שלשום ויליגר על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

ממסמך שהגישה המשטרה לבית המשפט עולה כי בספטמבר 2007 נתפס ויליגר כשהוא נוהג במהירות האמורה בכביש 4, סמוך לפתח תקווה. המהירות המותרת בכביש היא 90 קמ"ש בלבד, ועל ויליגר הוטלו, פרט לפסילת הרישיון, גם פסילה על תנאי של חצי שנה נוספת לתקופה של שלוש שנים, וקנס כספי של 2,000 שקל.

 

ויליגר טוען כעת כי הוא לא הוזמן לדיון ולכן הורשע בהיעדרו, וכי לא ניתן לסמוך על מדידת המהירות במכשיר המולטנובה של המשטרה מאחר שלא כויל במעבדה מוסמכת. ויליגר מבקש לבטל את פסק הדין ולהסתפק בפסילת הרישיון עד כה, שנמשכת מאז 4 באוקטובר.

 

עורך דינו של ויליגר, אילון אורון, מסר בתגובה: "היו סיבות שבגללן החמירו איתו. יש הצדקה לבטל את פסק הדין ולאפשר לקיים דיון מחדש". מארק שון

 

הוזמנתם לוועידת פיתוח ומינוף עסקי?

האירוע: משרד עורכי הדין אלתר ושות', פיראוס בנק וקומפאני אקספרס עורכים ועידה שתעסוק בהיבטי מס, תפעול ופיננסים של פיתוח ומינוף עסקי בינלאומי. גדי סוקניק ינחה.

הפרטים: יום שלישי, 9 בנובמבר, 9:00, מלון לאונרדו סיטי טאואר, רמת גן.

המזמינים והמוזמנים: עו"ד ענת טנא, עו"ד עמיחי פרי ועו"ד ניר הורנשטיין מאלתר ושות', שלמה מעוז, גד פרופר, ברונו לנדסברג ועודד זהבי, מנהל אזורי ישראל ודרום אפריקה ב־PayPal.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x