$
רכב

שלוש שיטות להתחמק מעליית שווי השימוש

ב‭2011-‬ יתייקר שווי השימוש ל‭.2.5%-‬ התנהלות נכונה יכולה לחסוך מאות שקלים בחודש

תומר הדר 14:0201.11.10

סוף השנה המתקרב מביא עמו איום חדש למחזיקי המכוניות המשפחתיות: עליית שווי השימוש מ‭2.04%-‬ ל‭,2.5%-‬ שמשמעותה הפחתה של ‭300–100‬ שקל מדי חודש בתלוש השכר. על רקע העלייה הקרבה כבר מיהרו ארגונים שונים להזדעק על העוול שייגרם לעובדים, שיידרשו לשלם תוספת עבור המכונית המשפחתית

הצמודה. הפתרון הקל ביותר, שהארגונים השונים לא טרחו להציע, הוא פשוט להחליף את המכונית. "כלכליסט" מציע כמה פתרונות פשוטים שיכולים לחסוך מאות שקלים בשווי השימוש.

 

‭.1‬ לעבור לסדאן קטנה יותר

 

מחירן של רוב המכוניות המשפחתיות בישראל בעלות מנועי ‭1.6‬ ליטרים עומד כיום על כ‭119-‬ אלף שקל, ואף צפוי לעלות לכ‭122-‬ אלף שקל בתחילת השנה הבאה. לא כל מחזיק רכב צמוד חייב להשתמש במכונית כזו, אפשר להסתפק בסדאן קטנה יותר. החודש תוצג בישראל מאזדה 2 סדאן, מכונית משפחתית, אוטומטית, המצוידת בכל האביזרים החשמליים המקובלים. אפילו תא המטען שלה גדול למדי ומסוגל לאחסן יותר מ‭400-‬ ליטר. המחיר צפוי לעמוד על כ‭112-‬ אלף שקל, נתון שיכול לחסוך מאות שקלים בשווי השימוש לעומת משפחתיות ‭1.6‬ ליטר אחרות. בנוסף, בשוק קיימים גם דגמי יונדאי אקסנט וקיה ריו, שמחירם עומד כיום על 108 אלף שקל בלבד.

 

‭.2‬ להחליף לחמש דלתות

 

המכונית הצמודה לא חייבת להיות משפחתית בתצורת סדאן. למעשה, חברות הליסינג מציעות מיניוואנים ומכוניות האצ'בק שמחירן נמוך משמעותית משל מכוניות ‭1.6‬ משפחתיות. מחירה של סיטרואן ‭C3‬ פיקאסו משפחתית עומד כיום על 100 אלף שקל. סוזוקי ‭SX4‬ בתצורת חמש דלתות עולה 111 אלף שקל. סיאט איביזה ‭1.6‬ תעלה לכם 106 אלף שקל. בשלושת המקרים מדובר בחיסכון של מאות שקלים בשווי השימוש.

 

‭.3‬ לקחת חוזה ליסינג קיים

 

במציאות הנוכחית במשק הישראלי, חברות הייטק קורסות מדי שבוע. חברות אלה מחזיקות בציי רכב שכוללים מאות מכוניות ליסינג שהחוזים שלהן כבר נחתמו, והמכוניות מוחזרות לחברות הליסינג כדי לחפש בית חדש.

 

חלק מהחוזים הללו עדיין כפופים לשיטת הקבוצות הישנה, כך שהתשלום החודשי עבורם זול משמעותית מהתשלום בשיטה החדשה. חוזים אחרים נחתמו בשנת ‭,2010‬ כך שלא יושפעו מעלייתם הצפויה של מחירי המכוניות המשפחתיות, שישפיעו על גובהו של שווי השימוש. כדי שלא תושפעו לרעה מעליית שווי השימוש צריך רק למחול על הגאווה, ולוותר על התחושה המספקת של קריעת הניילון ממושבי המכונית החדשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x