שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אושר: פגרת הקיץ של בתי המשפט תמשך עד ה-4 בספטמבר מדי שנה

הפגרה תחל 4 ימים מאוחר יותר, באופן שיקל על עורכי דין שהם הורים לילדים, כך שהפגרה תחול גם בימים הראשונים של שנת הלימודים בבתי הספר

ענת רואה 12:3731.10.10

שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, אישר תיקון לתקנות הפגרות בבתי המשפט, כך שפגרת הקיץ של השופטים ובתי המשפט תחל 4 ימים מאוחר יותר ותמשך עד ה-4 בספטמבר בכל שנה. השינוי אמור להקל על עורכי דין שהם הורים לילדים, כך שאלו יוכלו ללוות את ילדיהם לבתי הספר בימים הראשונים של שנת הלימודים.

 

לפי
התיקון ,פגרת הקיץ תמשך בכל שנה מה-20 ביולי ועד ה-4 בספטמבר, וזאת במקום התחלת הפגרה ב-16 ביולי וסיומה ב-31 באוגוסט כפי שהיה עד היום. את התיקון יזמו מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, וראש לשכת עורכי הדין יורי גיא רון.

 

גיא רון אמר בתגובה כי: "עמדת הלשכה בנוגע לתיקון טומנת בחובה שני עקרונות בסיסיים: האחד, לא לשנות את מספר ימי הפגרה השנתיים הנוכחי, והשני, קבלת העיקרון שיש לסייע ככל האפשר לעורכות דין ולעורכי דין, שהינם הורים, לשהות זמן רב ככל האפשר עם ילדיהם במהלך פגרות בתי הספר, תוך רגישות מיוחדת ליכולתם של ההורים להתפנות לליווי ילדיהם בימים הראשונים של שנת הלימודים. עד כה נפתחה שנת המשפט בו ביום עם שנת הלימודים, מצב שהקשה מאוד על הורים לילדים, ובמיוחד לילדים צעירים מאוד, ללוות את ילדיהם עם פתיחת שנת הלימודים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x