בארץ

בעקבות חשיפת "כלכליסט": רשות ההגירה תחדש את הוויזות לסטודנטים הזרים

משרד הפנים התכוון לגרש סטודנטים ממדינות מפותחות. יחדש וויזות לכלל הסטודנטים

תומר אביטל 07:0728.10.10

הסטודנטים מהמדינות המפותחות שלומדים לתארים מתקדמים בפקולטה לחקלאות יוכלו להישאר בארץ. בעקבות הכתבה ב"כלכליסט" ופנייה של דקאן הפקולטה פרופ' רוני פרידמן למשרד הפנים, הסכימה רשות ההגירה בראשות אמנון בן עמי לחדש לכלל הסטודנטים את הוויזות.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט",

סטודנטים אורחים ממדינות מפותחות הלומדים בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ברחובות נמצאו בשבועות האחרונים בסכנת גירוש. שני סטודנטים מאוגנדה כבר גורשו לאחר שוויזות השהייה שלהם לא חודשו על ידי משרד הפנים. לדברי גורמים בפקולטה, הסיבה למדיניות משרד הפנים כלפי הסטודנטים נעוצה בתפיסה מוטעית של פקידי הממשלה, שלפיה הסטודנטים הם עובדים זרים, וכי תוכנית המאסטר היא למעשה דרך להלבין עובדים לענף החקלאות בישראל.

 

בפקולטה אף החליטו לדחות בשבועיים את תחילת שנת הלימודים האקדמית בתוכניות התואר השני באנגלית כדי להספיק להסדיר את הוויזות עבור כל הלומדים במסגרת זו. במקביל, קונסול הכבוד של אוגנדה בישראל עמוס גולן הציע לחתום על ערבות כספית אישית לכל אחד מהסטודנטים מאוגנדה. לבסוף, כאמור, ניאות משרד הפנים להסדיר את הנושא.

 

דקאן המשנה בפקולטה דותן זיידל ציין אתמול כי "נפגשנו עם ראש רשות ההגירה במשרד הפנים שאמון על התחום. בפגישה ביקש ראש רשות ההגירה הסברים על מהות תוכניות הלימודים. הוא קיבל את כל המסמכים, וכל הוויזות חודשו. הסטודנטים הגיבו בשמחה והקלה. בתקופה האחרונה הם פחדו לצאת מהקמפוס". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x