$
משפט

נס אנרג'י פונה לביהמ"ש: לבטל את הקצאת המניות של צחי סולטן ואי.די.בי בנויה

לטענתה של נס, הקצאת המניות לסולטן נעשתה ללא אישור חברת האם אלפה, שאחד מבעליה הוא מרטין שלאף, ובמחיר שאינו משקף את שוויה של נויה

מארק שון 18:4420.10.10

שנה וחצי לאחר שצחי סולטן רכש את השליטה (95%) בחברה הפרטית נויה חיפושי נפט וגז, שהיא בעלת השליטה בחברת מודיעיןמממשת הבעלים המקוריים, נס אנרג'י, את האיום ומגישה תביעה נגד "הקצאת המניות הפסולה", כהגדרתה.

 

 

 

נס ישראל מבקשת מבית המשפט המחוזי בפתח תקווה לבטל את הקצאת המניות לחברה של צחי סולטן. את התביעה הגישו חברת אלפה הרשומה בליכטנשטיין, הבעלים של נס ישראל, ונס עצמה. אלפה, שאיש העסקים האוסטרי מרטין שלאף הוא אחד מבעליה, קיבלה את הבעלות על נס ישראל בשנת 2008 מתוקף צו של בית משפט בניו-יורק שפסק לטובתה בתיק נגד נס אינטרנשיונל.

 

במהלך 2008 פעלה אלפה לבירור מצב הנכסים של נס ישראל ומינתה לצורך כך את עורך הדין חיים פרנקל שקיים שיחות עם נושאי משרה בחברת נויה, ביניהם המנכ"ל בן בלייברג. בספטמבר 2009 הדירקטורים של נויה יזמו באופן עצמאי, ללא אישורה של אלפה, הקצאת 1,900 מניות לחברת דו-צח בשליטתו של יצחק סולטן. ההנפקה הזאת אף דווחה לבורסה על ידי מודיעין אנרג'י.

 

"ההקצאה נעשתה מבלי שנכרת בין התובעות לבין דו-צח כל הסכם, ובלי שהן קיבלו תמורה כלשהי", נכתב בתביעה, "ההקצאה נעשתה במחיר נמוך של 188,700 שקל שאינו שאינו משקף בשום אופן את שוויה של נויה".

 

בהמשך לאותה הקצאה נחתם בינואר האחרון הסכם בין סולטן לבין אי.די.בי לפיו מחצית מהאחזקות של סולטן יימכרו לחברה. גם הקצאת מניות זו נעשתה ללא סמכות, טוענת נס.

 

את התובעות, חברת אלפה קפיטל וחברת נס אנרג'י ישראל, מייצגים עו"ד צביקה בר-נתן, עו"ד יואב פרוכטמן ועו"ד שגיא פרדו ממשרד עורכי הדין מ. זליגמן ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x