$
משפט

אמיר ברונפלד, לשעבר מנהל הנוסטרו ב"בינלאומי השקעות וחיתום", חשוד במירמה

רשות ניירות ערך: "הוא ניצל את מעמדו כמנהל הנוסטרו של חברת החיתום בכך שהניע את חברת החיתום ואת פיבי למכור לו או למקורביו ניירות ערך מחוץ לבורסה בשער הנמוך מהשער בו נסחרו בבורסה באותה עת". בית המשפט שיחרר את החשוד בערבות

כתב כלכליסט 20:2214.10.10

שופט בית משפט השלום בתל אביב, יובל גזית, שחרר הערב בערבות ובתנאים מגבילים את אמיר ברונפלד, ששימש בעבר כמנהל הנוסטרו והחיתום בחברת הבינלאומי ושות' השקעות וחיתום.

 

ברונפלד נחקר על ידי מחלקת החקירות והמודיעין של רשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירות תרמית בניירות ערך,

קבלת דבר במירמה ומירמה והפרת אמונים בתאגיד. השחרור והטלת התנאים המגבילים בוצעו בהסכמת שני הצדדים.

 

הבינלאומי הראשון ושות' חיתום והשקעות בע"מ היא חברה בבעלות הבנק הבינלאומי ופיבי אחזקות בע"מ. החברה עוסקת בחיתום, ניהול הנפקות ציבוריות ופרטיות ובעסקאות השקעה שונות. כמו כן, לחברה חשבון השקעות עצמיות (נוסטרו) באמצעותו היא מנהלת את כספה. ברונפלד שימש בתקופה הרלוונטית לחקירה כמנהל ההנפקות והנוסטרו של חברת החיתום.

 

מרשות ניירות ערך נמסר לבית המשפט כי "מממצאי החקירה עולה כי במהלך התקופה הרלבנטית לחקירה, בין יוני 2008 לאוקטובר 2009, ברונפלד ביצע עסקאות מתואמות בין חשבונו הפרטי לבין חשבון חברת החיתום אותו ניהל ובו היה מורשה חתימה".

 

כן נטען ש"דפוס הפעילות של ברונפלד התאפיין בכך שניצל את מעמדו כמנהל הנוסטרו של חברת החיתום בכך שהניע את חברת החיתום ואת פיבי למכור לו או למקורביו ניירות ערך מחוץ לבורסה בשער הנמוך מהשער בו נסחרו בבורסה באותה עת. לחילופין ברונפלד הניע את חברת החיתום ואת פיבי לקנות ממנו או ממקורביו ניירות ערך מחוץ לבורסה בשער הגבוה מהשער בו הם נסחרו בבורסה באותה עת. זאת, תוך הסתרת העובדה מחברת החיתום ומפיבי כי הוא או מקורביו עומדים בצד הנגדי לעסקאות אלה. דפוס פעילות זה היטיב עם ברונפלד ומקורביו על חשבון חברת החיתום ופיבי. מממצאי החקירה עולה כי ברונפלד הרויח בהתאם לדפוס פעילות זה מאות אלפי שקלים".

 

את המדינה ייצגה בדיון היועצת המשפטית של מחלקת החקירות והמודיעין של הרשות, עו"ד ציפי גז.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x