$
קריירה

בעקבות הפרסומים על מכירה: עובדי מכתשים אגן מאיימים בשביתה

העובדים מבקשים לפתוח במו"מ מיידי, ומסרו כי לא יאפשרו למכור את החברה מבלי שייחתם עמם הסכם שיבטיח את המשך העסקתם

מיקי פלד 13:2711.10.10

עובדי מכתשים אגן מאיימים להשבית את המפעל בעוד שבועיים אם דרישותיהם למשא-ומתן מיידי מול ההנהלה לא ייענו, בעקבות הפרסומים לפיהם  אי.די.בימנהלת מגעים למכירת מכתשים אגן לחברת כמצ'יינה הסינית.

 

מאיר בביוף, יו"ר מרחב ההסתדרות בנגב, אמר ל"כלכליסט", כי "מרגע שנודע לנו בבוקר על האפשרות שמכתשים אגן תימכר לחברה סינית בדקנו את העניין בכל דרך אפשרית. לצערי הנהלת מכתשים אגן לא מצאה לנכון לעדכן את נציגות העובדים ואנחנו מוצאים את עצמנו ניזונים בנושא כל כך גורלי רק מהתקשורת". בביוף הצהיר כי הוא ידרוש שלא תהיה חתימה למכירת החברה ללא הסכם עם העובדים שיבטיח את המשך תעסוקתם וקיומם של המפעלים בישראל. אם לא תתקבל תשובה מהחברה תוך 48 שעות, אומר בביוף, "נכריז על סכסוך עבודה הן באשדוד והן בבאר-שבע, ולא נהסס להשבית את המפעלים לכדי שביתה כללית עד שייענו כל דרישותינו".

 

בביוף הוסיף כי "יש בדעתנו להוציא היום מכתב להנהלת מכתשים אגן, אחרי ייעוץ משפטי, בו נדרוש להעביר לנו את כל המידע הקיים וכל התוכניות והכוונות שלהם לגבי עתיד המפעלים ועתיד החברה בישראל. אנחנו נדרוש ישיבת מו"מ מיידית איתנו ועם שני ראשי הוועדים (מכתשים ואגן – מ.פ.) עם מנכ"ל ויו"ר החברה, ארז ויגודמן ואברהם ביגר, ונדרוש לפתוח במו"מ מיידי להבטחת זכויות העובדים ומעמדם".

 

העובדים כבר הכריזו בעבר על סכסוך עבודה דומה, כאשר פורסם כי נוחי דנקנר, בעלי כור השולטת במכתשים אגן, מתכוון למכור 50% מהמפעל. סכסוך זה הסתיים לאחר שנהלת המפעל הודיעה לעובדים כי אין כוונה למוכרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x