$
בארץ

החל מהיום: דיוני הוועדות מועברים בשידור חי באתר האינטרנט של הכנסת

מנכ"ל הכנסת: "שידור הפיילוט מסמל את תחילתו של עידן חדש, שבו הכנסת מזמינה את 7 וחצי מיליון "בעלי המניות" שלה, אזרחי ישראל, להתרשם בעצמם מן העבודה הנעשית בוועדות הכנסת"

תומר אביטל 11:0511.10.10
מהפכת התוכן מגיעה לכנסת. החל מהיום מרבית דיוני הוועדות יועברו בשידור חי באתר האינטרנט של הכנסת. ברגעים אלו ניתן לצפות בדיון בוועדת החינוך על הרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה בפורטל הוועדה. מחר ישודרו במקביל ששה דיונים, ובשבועות הקרובים תושלם התקנת ציוד הצילום והשידור בכל
חדרי הוועדות.

 

בכל חדר ועדה מותקנות כארבע מצלמות ומערכת שידור, בעלות של כ-250 אלף שקל. על התזמון וזווית הצילום מנצחים 8 דוברי הוועדות החדשים שמינתה הכנסת במהלך הפגרה.

 

"שידור הפיילוט היום מסמל את תחילתו של עידן חדש, שבו הכנסת מזמינה את 7 וחצי מיליון "בעלי המניות" שלה, אזרחי ישראל, להתרשם בעצמם, באופן בלתי אמצעי, מן העבודה הנעשית בוועדות הכנסת", אמר מנכ"ל הכנסת דן לנדאו ל"כלכליסט". לדבריו בחודשים הקרובים יורחב שידור דיוני הוועדות באתר הכנסת‏, כך שבסופו של דבר יציע אתר הכנסת "עולם עשיר של תוכן פרלמנטארי, כולל וידאו, בשידורים חיים ומוקלטים ותכנים רבים נוספים".

 

מהלך זה מצטרף לשורת מהלכים שבוצעו לאחרונה, דרכם מקווים יו"ר ומנכ"ל הכנסת לשפר את תדמיתה, ולהנגיש את התוכן הפרלמנטארי לציבור. לפני כמה חודשים אף נחנך פרוטוקול מסונכרן עם וידאו בעלות מיליון שקל, ובחודשים הקרובים צפויה הכנסת להטמיע מערכת מסרים מיידיים דרכה יוכל הציבור להעיר בזמן אמת על תוכן הדיונים, ואף לשלוח הודעות לחברי הכנסת בזמן אמת.

 

כדי לצפות בדיונים, יש להיכנס לפורטל הוועדה עם דפדפן מסוג אקספלורר.

 

הדיון הנוכחי: http://portal.knesset.gov.il/com8chinuch/he-il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x