$
משפט

בעלי מסעדת אדיסון חשודים בהעלמת הכנסות בסכום של מיליון שקל

החשודים הודו בחקירתם כי אכן נהגו לקחת כסף במזומן מהמלצרים, מבלי לרשום בספרי החשבונות של המסעדה

הדר קנה 11:3102.09.10

אוהד בוחניק, יעקב אונר וניר מעתוק, בעלי מניות בחברה המפעילה את מסעדת "אדיסון" ברעננה, חשודים בהעלמת הכנסות של למעלה מ-1 מיליון שקל. השניים, נעצרו ושוחררו אתמול בערובה בבית משפט השלום בתל-אביב.

 

בבקשה, שהוגשה ע"י משרד חקירות מס הכנסה תל-אביב, ברשות המסים, נכתב

כי החשודים הינם בעלי מניות בחברת ר.י.נ ניהול מסעדות בע"מ, המפעילה את מסעדת אדיסון, ברחוב אחוזה 282. המסעדה מעסיקה עשרות עובדים ומנוהלת ע"י בוחניק, בעוד אונר ומעתוק מקבלים מדי שנה דמי ניהול, המועברים לחברות שבבעלותם.

 

לפי הבקשה, בביקורת שנערכה במסעדה ע"י משרד השומה כפר סבא, נשאל בוחניק לגבי רישום הטיפים בספרי החשבונות. הוא השיב כי המלצרים מחלקים ביניהם את כל הטיפים ולו אין נגיעה בדבר. אולם, מתשאול שנערך לעובדים לשעבר במסעדה, התגלתה תמונה שונה. מדבריהם התברר כי בסיום כל משמרת, המלצרים מעבירים לאחראי המשמרת חלק מכספי הטיפים במזומן. מדובר בסכום המורכב משעות העבודה שלהם ומוכפל בערך שעת עבודה, הסכום מוכנס למעטפה ונמסר לבוחניק. ובסיום החודש מונפקים למלצרים תלושי משכורות וצ'קים, התואמים את סכומי הכסף שהועברו. עוד לפי הבקשה, טען אחראי המשמרת שהכסף שמועבר במזומן אינו נרשם בספרי המסעדה.

 

על פי החשד, בעשותם כן שלשלו החשודים לכיסם סכום כסף במזומן הנאמד בלמעלה ממיליון שקל, שלא נרשם בספרי החשבונות של החברה ולא שולם בגינו מס, כמתחייב בחוק.

 

השבוע נפתחה חקירה גלויה נגד החשודים, נערכו חיפושים במסעדה ובביתו של בוחניק. בחיפושים נתפסו חלק מספרי החשבונות, מחשבים ומסמכים שאימתו את החשדות. כמו-כן העידו רואה החשבון ומנהלת החשבונות של החברה ועובדים נוספים, שביססו את החשדות.

 

עוד מצוין בבקשה כי במהלך חיפוש שנערך בביתו של בוחניק הוא ניסה להעלים מסמך התחשבנות של העסק, פעולה שיש בה שיבוש הליכי חקירה.

 

החשודים הודו בחקירתם כי אכן נהגו לקחת כסף במזומן מהמלצרים, מבלי לרשום בספרי החשבונות של המסעדה.

 

בימ"ש השלום בת"א הורה על שחרור החשודים בתנאים מגבילים: התחייבות אישית בסך 350,000 שקל כל אחד, איסור לשוחח עם עובדי המסעדה, בעבר ובהווה, על החקירה וכן איסור על החשודים לשוחח ביניהם על החקירה ועוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x