$
משפט

עו"ד אהוד גנות הורשע בגניבה

גנות הואשם כי טיפל בעסקאות מקרקעין, במסגרתן קיבל לידיו בנאמנות סכומי כסף שונים, אותם הפקיד בחשבונותיו הפרטיים. בסך הכל הואשם גנות בגניבה של כ-10 מיליון שקל

איתי הר אור 14:3701.09.10

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את עורך הדין אהוד גנות בעבירות של גניבה בידי מורשה, גניבה בנסיבות מיוחדות, קבלת דבר במרמה, וזיוף שימוש במסמך מזוייף. גנות הורשע בעבירות על-פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות.

 

במהלך הדיון הבוקר הודיעו התביעה וסנגוריו של גנות

כי אכן חתמו על הסדר טיעון, אך ביקשו לדחות במספר חודשים את הדיון שבו יציגו לבית המשפט את ההסדר על מנת להגיע להסכמות בדבר חלק מהכספים שיחזיר גנות. "אני לא מוכן לקבל הסדר שיוצג רק בעוד מספר חודשים, אמר השופט רוזן והוסיף כי קבועים בתיק מועדים להוכחות ויש לעמוד בהם. רוזן ציין על גנות להודות בכתב האישום המתוקן ואם לא ישיב את הכספים, יוחזר כתב האישום המקורי והסדר הטיעון היה כלא היה.

 

סנגוריו של גנות, עורכי הדין בועז בן צור ואיתן חיימוביץ והתובעת עורכת הדין נורית הרצמן מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הסכימו לבקשתו של רוזן, וגנות הודה והורשע במקום.

 

לפני כשנה הואשם גנות בן 51, תושב קיסריה ובעל משרד עורכי דין ברחוב דיזנגוף בתל אביב, כי טיפל בעסקאות רבות במקרקעין, במסגרתן קיבל לידיו בנאמנות סכומי כסף שונים, אותם במקום להפקיד בחשבונות נאמנות ייחודיים לכל עסקה כנדרש, הפקיד בחשבונותיו הפרטיים ועשה בכספים שימוש לצרכיו הפרטיים.

 

גנות הואשם כי בחלק מהמקרים העביר כספים ללקוח הראשון שדרש את כספו, מלקוח שני שהפקיד את הכספים בנאמנות, וזאת באמצעות זיוף מסמכים שאפשרו את ההעברה. בסך הכל הואשם גנות בגניבה של כ-10 מיליון שקל. עדיין לא ברור מהו סכום הגניבה שבו הורשע היום גנות בכתב האישום המתוקן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x