$
משפט

נציבות המדינה דחתה את ההחלטה על מינוי פרקליט מחוז תל אביב

משה לדור ביקש לאפשר לתובעת בתיק רמון, עו"ד אריאלה סגל אנטלר להתמודד על התפקיד, לאחר שתתקבל החלטה אם לנקוט נגדה הליכים משפטיים בעקבות דו"ח מבקר המדינה בפרשת חיים רמון

ענת רואה 14:2725.08.10

ועדת המכרזים של נציבות המדינה שהיתה אמורה היום להחליט מי ימונה לתפקיד פרקליט מחוז תל אביב במקומה של עו"ד רות דוד שסיימה קדנציה מלאה בתפקיד, החליטה לדחות את החלטתה למועד אחר.

 

זאת בעקבות לחץ שהפעיל פרקליט המדינה משה לדור, שביקש לדחות את ההכרעה בכדי לאפשר לעו"ד
אריאלה סגל אנטלר, התובעת בתיק רמון, להתמודד עליו.

 

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מתח ביקורת על גורמים במשטרה ובפרקליטות בהקשר לליקויים בהאזנות הסתר לרמון, הגדיר את ממצאיו כמצביעים על "רשלנות ממשית" ואמר כי יש לשקול אם להסיק מסקנות אישיות כלפיהם.

 

בהקשר לעו"ד סגל-אנטלר, כתב המבקר כי היא שהתה בחו"ל בעת הגשת כתב האישום "וכתוצאה מכך לא הכינה בעצמה את כתב האישום ולא בחנה את כל החומר הרלוונטי, פעלה שלא כראוי בכך שלפני תחילת המשפט לא בדקה אם כל חומר החקירה הרלוונטי הועבר לנאשם ובכלל זה לא ביקשה לראות את דפי ההפקה אף שידעה שהחקירה כללה האזנות סתר".

 

דו"ח המבקר הועבר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שיכריע האם לנקוע בהליכים משמעתיים נגד סגל-אנטלר ויתר הגורמים. ההכרעה הועברה לידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מייק בלס.

 

בנוסף לסגל-אנטלר התמודדו על התפקיד 4 פרקליטים נוספים, כשהערכה היתה כי אם הוועדה לא תדחה את החלטתה, יש סיכוי טוב שלתפקיד יתמנה עו"ד רפי לוי מפרקליטות מחוז תל אביב.

 

בהחלטת ועדת המכרזים נכתב כי לאחר שהחלה בדיון החליטה הוועדה פה אחד לדחות את שלב ראיונות המועמדים לתאריך קרוב. "הועדה החליטה לקיים את ישיבת הראיונות לאחר קבלת מסקנותיו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, בשמו של היועץ המשפטי לממשלה, הנוגעת לאחת המועמדות".

 

על ההחלטה חתומים השופטים בדימוס יצחק רביבי ועדנה בקנשטיין, משה לדור כנציג המשרד וגדי שילה נציג ארגון הפרקליטים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x