• תפריט
משפט

הרמאויות במעבדה לשעבר של סלקום נחשפות

שנה וחצי לאחר שסלקום התלוננה במשטרה נחשף, למשל, שאשתו של סמנכ"ל המעבדה קיבלה 50 אלף שקל בחודש בלי לעבוד דקה

מארק שון 12:3622.08.10

שנה וחצי לאחר שסלקום התלוננה במשטרה על מעבדת התיקונים שלה "סולו קומוניקציה", נחשפים המעילות ואי־הסדרים במעבדה במסגרת הליך משפטי בין בעלי המניות בה. בין השאר הועברה משכורת מנופחת של 50 אלף שקל בחודש לבעלת המניות כרמלה יום טוב, בתמורה לעבודת בעלה, מאיר יום טוב, כסמנכ"ל

הכספים בחברה. זאת כדי לרמות את שלטונות המס. בבית המשפט הוכח גם שבנותיהם של בני הזוג קיבלו משכורות בהיקף של כ־173 אלף שקל בין השנים 2000 ל־2001, בלי שעבדו ולו יום אחד בחברה.

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע לאחרונה כי בעלי מניות הרוב בסולו קומוניקציה ירכשו מריצ'ארד ניקל - עובד ובעל 15% מהמניות ומי שפוטר עקב חשיפת הרמאויות - את שווי מניותיו כפי שהיה במועד שפוטר, דצמבר 2001. מעריך השווי קבע כי החברה היתה שווה בזמנו כ־7 מיליון שקל, כלומר ניקל אמור לקבל כמיליון שקל, לא כולל ריבית והצמדה מאז 2001. החברה עצמה נמצאת בהליכי פירוק.

 

יצחק רמות ובני הזוג מאיר וכרמלה יום טוב הקימו את החברה ב־1998 על בסיס היכרותם האישית עם שלום גרוסמן, שכיהן אז כסמנכ"ל סלקום. בספטמבר 2001, לאחר כארבע שנים של שיתוף פעולה עם ניקל, הוא התריע על הנזקים שגרמו בעלי המניות לחברה. שבוע לאחר מכן הוא פוטר. ביוני 2008 קבע בית הדין לעבודה שהחברה תשלם לניקל כ־200 אלף שקל בגין פיטורים שלא כדין.

 

המאבק על שווי המניות של ניקל נמשך בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בית המשפט הכריע כעת לטובתו של ניקל. עורך דינה של החברה ובעלי מניות הרוב, כרמל נפתלי, מסר: "אנו עומדים לערער על פסק הדין".

 

מסלקום נמסר: "למיטב ידיעתנו התלונה עדיין בבחינה אצל הרשויות, ואנו בוחנים את האפשרויות והכדאיות של נקיטת הליכים אזרחיים". את ניקל ייצג עו"ד גור אוזן ממשרד הורוביץ אבן אוזן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x