$
תיירות

דוד פתאל על מינוי שדה למנכ"ל הרשת: "השוק הופתע"

יממה לאחר המעבר של רפי שדה לאחר 25 שנים בישרוטל, לרשת המתחרה, בענף המלונאות אומרים: "זו הברקה של דוד פתאל"

יסמין גיל 20:2218.08.10

"אני לא חושב שהיה מעבר של גורם כל כך בכיר במלונאות, לרשת מתחרה. השוק הופתע, אך אותי מעניין איך החברה שלי מתקדמת", כך אמר היום (ד') ל"כלכליסט" הבעלים של רשת מלונות פתאל, דוד פתאל, יממה לאחר ההודעה על מינוי רפי שדה למנהל מלונות הרשת בישראל. שדה היה מנכ"ל מלונות ישרוטל ב-25 השנים האחרונות ועזב בחודש שעבר.

 

מדובר בשתי רשתות מובילות בארץ ובעלות נוכחות גדולה בעיקר באילת: לפתאל 7,300 חדרי מלון בארץ, מהם כ-2,500 באילת. לישרוטל כ-3,000 חדרים בארץ, מהם 2,400 באילת.

רפי שדה רפי שדה

 

על ההחלטה להציע לשדה את התפקיד, אמר פתאל: "אחרי שרפי עזב את ישרוטל, וברגע שהגעתי להסכמה לגבי עזיבת המנהל שלי (גדי פריבר, שהודיע בשבוע שעבר על עזיבתו, י"ג), זה היה השם הראשון שקפץ לי. אני מרגיש בר-מזל".

 

הייתה הסכמה מידית מצדו?

"לאחר שהוא למד את הדברים ואני למדתי את הרצונות - התקבלה ההחלטה".

 

בענף אומרים ששדה יתרום לדימוי רשת פתאל

"רפי מביא הרבה תכונות טובות וידע ניהולי. הוא כמובן יכול לתרום בתחום השירות, שיפור המוצר והמותג".

 

בענף מברכים על המעבר: רוני פיבקו, מנכ"ל רשת קלאב הוטל, אמר: "פתאל הוא סוס מירוץ ורפי סוס עבודה, כך שזה טוב לשני הצדדים. פתאל רץ מהר ורכש הרבה מלונות ועכשיו צריך לעשות סדר, ולרפי יש הזדמנות לנהל רשת יותר גדולה באותם מקומות שהוא היה רגיל ויש לו קשרים: אילת וים המלח. לדעתי מי שתפגע זו ישרוטל, כי רפי ייקח את כל הסודות המסחריים והידע לרשת פתאל".

 

אבי אלה, בעלי מלונות קיסר, אמר: "זהו מהלך חכם מאוד של דוד פתאל. שדה בהחלט יסייע לו למצב את הרשת ברמה שהוא לא היה מצליח עם מנכ"לים אחרים". גורם נוסף בענף, שביקש להישאר בעילום שם, אמר: "שדה נחשב לאחד המנהלים האיכותיים בענף. חובב מוזיקה קלאסית, אופרה, יזם את פסטיבל הג'אז. מבחינת רשת פתאל מדובר בנכס. זו הברקה של דוד פתאל".

 

מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבי שי, הוסיף: "רפי הרי היה הבוס של דוד במלון המלך שלמה ומאז היה נדמה שיש איזה מתח מסוים בין השניים. שיטות הניהול שלהם שונות, אבל זה בהחלט מהלך מעניין וטוב לרשת פתאל, לאילת ולענף".

 

בתוך כך, ביום ראשון צפויה להתקיים ישיבה של דירקטוריון ישרוטל, שבה לדברי גורם, יועלה נושא המשך מעורבותו של שדה בשני פרויקטים של הרשת: מלון בראשית במצפה רמון ופרויקט בקפריסין. בהסכם הפרישה של שדה נקבע כי זה ימשיך לקדם פרויקטים אלו, אולם ההחלטה התקבלה טרם נודע כי שדה עזב לרשת מלונות מתחרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x