$
משפט

בלעדי ל"כלכליסט": צ'רלטון תגיש היום בקשה לביטול פסק הבוררות שניתן נגדה

צ'רלטון מחויבת לשלם 100 מיליון שקל להתאחדות לכדורגל עבור זכויות שידור משחקי ליגת הכדורגל בישראל; הבקשה כוללת תצהיר של חיים רמון, אשר התלונן בעבר על הבוררת

מארק שון 09:0511.08.10

חברת צ'רלטון, מפעילת הערוצים ספורט 1 וספורט 2, אינה מוותרת בשלב זה במאבק בפסק הבוררות מול ההתאחדות לכדורגל שחייב אותה בתשלום של עשרות מיליוני שקלים. החברה אמורה להגיש היום (ד') לבית המשפט בקשה לביטול פסק הבורר.

 

השופטת בדימוס גבריאלה דה-ליאו לוי קיבלה את

תביעת ההתאחדות לכדורגל, וצ'רלטון חויבה לשלם כ-100 מיליון שקל עבור שלוש עונות של זכויות שידור משחקי ליגת הכדורגל בישראל.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הבקשה של צ'רלטון, שתוגש על ידי עורך הדין גד טיכו ממשרד כספי ושות' ומשרד קליינמן נאור, כוללת תצהיר של שר המשפטים לשעבר חיים רמון, המשמש כיועץ בכיר לצ'רלטון (ואף דובר על כך שיכהן כיו"ר צ'רלטון), בשל תלונה שהגיש בעבר (בהיותו שר המשפטים) נגד הבוררת בטענה של ניגוד עניינים לכאורה בו היתה מצויה. צ'רלטון מצרפת לבקשה גם פרוטוקול מדיון בכנסת מ-28 ביוני 2006, שכביכול מוכיח את מעורבותו של רמון בהליכים נגד הבוררת.

 

במקביל לבקשה זו הגישה לאחרונה ההתאחדות לכדורגל באמצעות עו"ד ברוך כצמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן בקשה לאשר לה עיקולים בגובה כ-35 מיליון שקל מנכסי צ'רלטון. עו"ד כצמן התייחס לפני כמה ימים להאשמות של צ'רלטון, ואמר כי "צ'רלטון פשוט לא יודעת להפסיד. מי שאמונה על שידורי ספורט, וכדורגל בפרט, אמורה היתה לדעת – לאחר שריקת הסיום הסתיים המשחק. אין ערעור, אין ביטול. יש תוצאה ויש לכבד אותה. אלו החוקים. צ'רלטון עסוקה בימים אלו בחיפוש סיזיפי וחסר תכלית אחר סיבות שיכולות להוות בסיס לביטול פסק הבוררות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x