$
משפט

לראשונה בישראל: מידע באינטרנט על העמותות הרשומות

המיזם החדש יאפשר לציבור למצוא באמצעות האינטרנט מידע ללא תשלום על העמותות הפועלות בישראל

איתי הר אור 17:3403.08.10

לראשונה בישראל: מידע באינטרנט על כלל הארגונים והעמותות הרשומות בישראל. מיזם חדש אשר יציג מידע באינטרנט על כלל העמותות הרשומות בישראל ויאפשר שקיפות אודות פעילותן, הושק היום (ג') לראשונה בישראל.

 

המיזם החדש "גיידסטאר ישראל" יאפשר לציבור למצוא באמצעות האינטרנט

מידע ללא תשלום על העמותות הפועלות בישראל.

 

המידע שייסופק במאגר יתעדכן באופן שוטף ויכלול שני סוגי מידע: מידע שדווח על-פי חוק לרשם העמותות, בין היתר כתובת העמותה, דו"חות כספיים, רשימת מקבלי שכר, המבנה הארגוני שלה, חברי ועד העמותה חברי ועדת הביקורת של העמותה.

 

מידע נוסף שיפורסם באתר הינו מידע שיסופק על ידי העמותות ישירות לאתר לצורך קידום מטרותיהן מול תורמים, מתנדבים, ארגונים עמיתים ועוד. כל עמותה תוכל להירשם לאתר חינם ולבנות בו פרופיל המציג את פעילותה באופן שמשרת את מטרותיה.

 

ישראל, ביוזמת משרד המשפטים, היא המדינה השלישית בעולם, אחרי ארה"ב ואנגליה, שהצליחה להקים מאגר מידע מסוג זה.  

 

על פי נתוני רשות התאגידים, קיימות כיום למעלה מ-30,000 עמותות רשומות, מתוכן למעלה מ-10,000 מוסרות דיווחים מידי שנה. העמותות עוסקות במגוון רחב של תחומים, לרבות עמותות העוזרות לנזקקים, בתי כנסת, מוסדות להשכלה גבוהה ובתי חולים.

 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו במאי 2010, היקף פעילותם של המלכ"רים בשנת 2009 היה 98 מיליארד שקל - 16% מכלל הצריכה הפרטית והציבורית בישראל. בשנת 2008 הועסקו על ידי המלכ"רים 369 אלף משרות שכירים, שהיוו 13.3% מכלל המועסקים במשק.

 

שר המשפטים, יעקב נאמן, אמר באירוע השקת האתר: "מדובר במהלך חדשני ומתקדם. חשיבותו של פרויקט זה הינה שקיפות מירבית בכל הקשור לעמותות בישראל. אתר האינטרנט עתיד להביא לנגישות רבה הן לתורמים והן לכלל הציבור. כלל העמותות הרשומות בישראל יופיעו באתר האינטרנט באופן ברור ביותר ובשקיפות מלאה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x