$
משפט

חנויות מיכל נגרין וסקאל בנתב"ג נסגרו בשל חשד לעבירות מס

לפי חשד רשות המסים, בחנויות נמכרים מוצרים הפטורים ממס גם לאזרחים, בין היתר לעובדי הדיוטי פרי, שאינם טסים לחו"ל ואינם זכאים לקבלת הפטור ממסים

הדר קנה 13:0102.08.10

רשות המסים פשטה על חנויות בנתב"ג וסגרה אותן עקב חשד לעבירות בתחום המס. מדובר בחנויות סקאל שטרן וחנות של מיכל נגרין המופעלת על ידי זכיין בנתב"ג, בשל חשש כי החנויות מכרו מוצרי דיוטי פרי לאזרחים.  

 

הרשות ניהלה חקירה סמויה במשך שלושה חודשים, שבמהלכה עלה החשד

כי בחנויות נמכרים מוצרים הפטורים ממס, גם לאזרחים, בין היתר לעובדי הדיוטי פרי, שאינם טסים לחו"ל ואינם זכאים לקבלת הפטור ממסים. כזכור, בנובמבר 2009 נסגרה חנות באג בנתב"ג בשל חשד לעבירות דומות

 

על פי נהלי המכס, חלה חובה על בעלי ומנהלי החנות לבקש מכל נוסע, לפני המכירה, בחנות הדיוטי פרי להציג בקופות כרטיס עלייה למטוס ודרכון.

 

לאחר החקירה הסמויה עברה הרשות לשלב הפעיל וסגרה הבוקר את החנויות ומבצעת תחקור של העובדים והמנהלים בחנות. 

 

מרשות המסים נמסר בתגובה: "במסגרת פיקוח המכס על העמידה בתנאי הפעלת חנויות הדיוטי פרי בנתב"ג נערכת היום ע"י מכס נתב"ג פעילות בשתי חנויות במתחם. הפעילות הכוללת סגירה זמנית של החנויות ותחקור עובדים ומנהלים. הפעילות היום באה בעקבות בדיקה סמויה שנערכה בחודשים האחרונים".

 

מחברת מיכל נגרין עיצובים נמסר בתגובה: "אנו מצרים על המקרה, מדובר בחנות זכיין שלנו. בדיוטי פרי נתב"ג קיימות שתי חנויות של המותג מיכל נגרין. חנויות אלו הן חנויות רשת בבעלות זכיין חיצוני. החנות המדוברת בה אירע המקרה הבוקר, פתוחה מזה שש שנים, ונחשבת למוצלחת ופופולרית ביותר.  נושא החקירה נמצא כעת בבדיקה של חוקרי רשות המיסים. למיטב ידיעתנו הזכיין משתף פעולה עם החוקרים ועדיין לא ידועים לנו פרטים נוספים.  בשש השנים בהן פועלת החנות בשדה התעופה מעולם לא אירע מקרה מסוג זה ולא עלו אי אילו טענות משום סוג לגבי פעילות החנות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x