שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אושר עקרונית: כביש 4 ישודרג במקטע שבין רעננה לחדרה

העבודות בפועל יחלו רק בעוד כ-30 חודשים, זאת לאחר שיושלם התכנון המלא של המחלפים וההפרדות המפלסיות. עלות שדרוג קטע הכביש נאמדת ב-2.5 מיליארד שקל

ליאור גוטמן 10:1627.07.10

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות (ות"ל) במשרד הפנים החליטה אתמול (ב') לקדם תוכנית לשדרוג כביש מס' 4 בקטע שבין מחלף רעננה דרום למחלף חדרה. מדובר באישור עקרוני לביצוע עבודות שיפוץ והרחבה של כביש שאורכו 34 ק"מ המחבר את צפון רעננה לדרום חדרה. מבדיקת "כלכליסט"

עולה שביצוע העבודות בפועל יחל רק עוד 24 עד 30 חודשים, זאת לאחר שיושלם התכנון המלא של המחלפים וההפרדות המפלסיות כמו גם הפקעות הקרקע הנדרשות בתוואי האמור. עלות שדרוג קטע הכביש נאמדת ב-2.5 מיליארד שקל.

 

במשרד הפנים טוענים כי מטרת השדרוג היא שיפור זרימת התנועה בין רעננה וכפר סבא לבין חדרה ונתניה. עיקר התוכנית היא תכנון מחלפים ומפרידנים בצמתים הראשיים ובכניסות ליישובים, כאשר הצמתים שיכללו ככל הנראה בתוכנית הם רעננה מרכז, הדרים, דרור, אילנות/קדימה, השרון, העוגן, חפר, אזור תעשייה עמק חפר, יער (כביש מס' 9) ומחלפים נוספים בתחום העיר חדרה.

 

במשרד הפנים מציינים שבסיור שנערך לאורך התוואי בינואר 2010 הושמעו הערות רבות על תוואי הכביש המתוכנן, ולכן הוחלט לבחון מחדש את מערכי הנגישויות לישובים אחרים בסביבה תוך צמצום הפגיעה הסביבתית והנופית. על החברה הלאומית לדרכים (מע"צ) הולט להשלים את כל התיקונים והתיאומים הנדרשים בתוכנית בתוך כחצי שנה. במסגרת התכנון החדש יינתן מענה לאמצעי תחבורה ציבורית ולאופניים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x