$
תיירות

נופשים מעוכבים בנתב"ג בשל שביתה איטלקית ביוון

בהיעדר טורקיה המירו ישראלים רבים את חופשותיהם ביוון, אולם שיבושי עבודה של הפקחים ביוון הביאו לעיכוב בהמראות הטיסות לשם. שר התחבורה היווני דחק בפקחים שלא לפגוע בתיירות למדינה

יסמין גיל 17:3625.07.10

"שביתה איטלקית" שבה נקטו היום (א') פקחי הטיסה בנמלי התעופה השונים ביוון, הביאה לעיכובים של טיסות ליעד זה וממנו, וגם ליעדים אחרים באירופה שהטיסות אליהם עוברות במרחב האווירי היווני. לדברי גורם בענף התעופה בארץ, "כתוצאה מכך לא כל פקחי הטיסה ביוון הופיעו לעבודה והדבר הביא לשיבושים בטיסות באירופה".

 

בתוך כך, טיסת אל על מאתונה לתל אביב שבה 93 נוסעים ואמורה היתה להמריא ב-12:30 לכיוון ישראל, צפויה לצאת מיוון רק ב-19:25. גם טיסות אחרות של אל על מעוכבות, מהחברה נמסר כי הסיבה לכך היא ההאטה בפעילות במרחב האווירי היווני. בין הטיסות המעוכבות, אלו היוצאות למוסקבה, לווינה, לציריך, למדריד, לאמסטרדם ולבריסל.

 

לארקיע יש היום ארבע טיסות ליעדים שונים ביוון: קוס, כרתים, קורפו ורודוס. לדברי דודו מחלב, משנה למנכ"ל ארקיע, בכל אחת מהן צפוי עיכוב בהמראה של כשלוש שעות: "סיפקנו לנוסעים שכבר עלו למטוס ארוחות, קפה, ואנו עושים הכל על מנת להקל עליהם".

 

טיסה של ישראייר ועליה 170 נוסעים, שאמורה היתה לצאת מנתב"ג לרודוס ב-12:45, מתוכננת כעת, על פי לוח ההמראות והנחיתות של רשות שדות תעופה, להמריא ב-23:00. גם טיסות חברת התעופה היוונית אגיאן איירליינס להרקליון בכרתים, ולרודוס - צפויות להמריא מנתב"ג באיחור של מספר שעות.

 

טיסת וולינג איירליינס מתל אביב לברצלונה צפויה להמריא בחצות, באיחור של כ-19 שעות, לדברי גורם בענף, בשל איבוד הסלוט (אישור המראה ונחיתה) בשעה המיועדת, ובשל הצורך של צוות האוויר לנוח לאחר שעבר את מכסת זמן העבודה הנדרשת.

 

על פי סוכנויות הידיעות, בית המשפט היווני הכריז לפני יומיים כי שביתה בת 24 שעות עליה הודיע איגוד פקחי האוויר שתיפתח היום - אינה חוקית. בכירים באיגוד מסרו כי לא יתנגדו להחלטה המשפטית, אולם כפי הנראה החליטו בסופו של דבר לנקוט בצעדי מחאה בדמות האטה בעבודה, וזאת בשל אי היענות לדרישותיהם לתוספת כוח אדם ולשיפור הציוד. שר התחבורה היווני, כך על פי הסוכנויות, דחק בפקחים שלא לנקוט בצעדים שעלולים לפגוע בתיירות למדינה, הסובלת גם כך ממשבר כלכלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x