$
משפט

פרקליטה בפרשת הולילנד: "תוך 4 חודשים נחליט אם להגיש כתבי אישום"

הדברים נאמרו במסגרת דיון בביהמ"ש בעקבות בקשה שהגישה קבוצת ספיר ברקת להקפיא את רכישת הקרקע של חברת נידר. הנאמן: אף אחד לא יכול להתחייב על לוח הזמנים

מארק שון 14:4925.07.10

"חקירת הולילנד מצויה בישורת האחרונה שלה. הצפי הוא שבתוך ארבעה חודשים יתקבלו החלטות בשאלה כלפי מי מהחשודים לבסס הרשעה, ההחלטות הסופיות יתקבלו לאחר קיום שימועים כדין", כך אמרה היום הפרקליטה מיכל ברנדשטיין מפרקליטות המדינה במהלך דיון בעניין נידר ורמי לוי בבית המשפט המחוזי

בירושלים.

 

הפרקליטה שהגדירה עצמה בדיון כ'פרקליטה שמצויה בפרשת הולילנד בהיבטים שונים שלה' הוסיפה לאחר מכן, כי "אין חשש שפרשה זו תשכב בתוך המערכת שנתיים ושלוש. יש סיבות שונות שבגללן הצפי של ארבעה חודשים הוא צפי ריאלי, ואני אומרת זאת באחריות".

 

הדיון היום התקיים בהמשך להצעת הפשרה אותה קיבלה קבוצת ספיר ברקת (בראשה עומד איש העסקים רמי לוי), במסגרתה הוחלט כי תפקיד ערבות בסך 105 מיליון שקל בחשבון מיוחד שיפתח בבנק לאומי, זאת במסגרת רכישת הקרקע של חברת נידר שנמצאת במצב של הקפאת הליכים בפרוייקט הולילנד.

 

הדיונים מתקיימים בעקבות בקשה שהגיש לוי מייד עם פיצוץ פרשת הולילנד, להקפיא את רכישת השטח, לאחר שהקבוצה כבר חתמה על רכישת הקרקע במסגרת כינוס נכסים תמורת 144.7 מיליון שקל. בקשתו של לוי קיבלה חיזוק משמעותי לאחר שפרקליט המדינה, משה לדור, התייחס לנושא וכתב כי "לנוכח התקדמות החקירה בפרשה אנו עומדים לבחון את השלכות ממצאי החקירה על תוכניות בנייה מאושרות במתחם הולילנד".

 

המתנגדים הגדולים לבקשה של לוי הם הנאמנים, עורכי הדין אמיר ברטוב ויעקב אמסטר, ובעיקר הכונס של השטח הספציפי מטעם בנק לאומי, עורך הדין עופר שפירא. עורך הדין ברטוב התייחס בדיון היום לדבריה של הפרקליטה ואמר, כי "אף אחד מהיושבים המכובדים לא יכול להתחייב על לוח זמנים כזה או אחר, של קבלת החלטות. אנו למודי ניסיון, על חקירות שהמשיכו והתארכו והמשיכו והתארכו ולא 4 חודשים ולא שנה, ואחרי השימועים, כאשר הפרקליטים של כל הנאשמים צריכים לקבל את כל חומר הראיות, ולהתכונן עוד שנה, ואז לשימוע אצל היועץ המשפטי, ולאחר מכן אם יימצאו ראיות, גם אז לא יודעים איך זה ישליך. אנו מדברים על תקופה מאוד ארוכה. ועם כל הכבוד שהנושים מחכים כבר שנתיים לא יכולים להמתין עוד. בלי קשר לשאלה מי נושא בכלל בסיכון שכל כל הפרוצדורה המייגעת".

 

בשלב זה הוסכם בין הצדדים (הנאמנים, הכונס וקבוצת רמי לוי) כי התקופה שבה יהיו הכספים של הקבוצה מופקדים בחשבון הנאמנות לא תעלה על ארבעה חודשים מיום שבית המשפט יחליט כיצד לפעול בנוגע לתוכניות התב"ע במתחם, שנכון לשלב זה מוקפאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x