שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נדחתה הצעת הרכש הדחופה; שירן תרכוש את ספגטים

השופטת ורדה אלשיך אישרה את המכירה לשירן למרות שהבוקר הגיש איתי יונס בקשה בהולה וחריגה לרכוש את הרשת תמורת 6.5 מיליון שקל

איתי הר אור 12:4021.07.10

בתום יומיים מורטי עצבים הוחלט: קבוצת שירן היא הזוכה ברשת ספגטים. סגנית נשיאת בית המשפט במחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, החליטה לפני זמן קצר כי קבוצת שירן היא זו שתרכוש את רשת ספגטים בסכום של 5.7 מיליון שקל. אלשיך אישרה את המכירה לשירן למרות שהבוקר הוגשה בקשה בהולה וחריגה

לבית המשפט לרכוש את ספגטים בסכום של 6.5 מיליון שקל. ההצעה הדחופה הבוקר הוגשה על ידי איש העסקים איתי יונס, מבעלי רשת המזון המהיר האסייתי "אצה". אלשיך החליטה שלא לפתוח מחדש את תהליך המכירה.

 

בין היתר כתבה בהחלטתה: "ספק גדול בעיני אם ראוי והוגן לשוב ולפתוח את ההתמחרות בפעם השלישית וזאת לבקשת מציע חדש אשר - במלא הכבוד הראוי, לא שוכנעתי מנימוקיו בכל הנוגע לאיחור בהצטרפותו להתמחרות. כפי שהערתי קודם, עסקינן בהקפאת הליכים שהתארכה על פני תקופה וזכתה לפרסום רב. אין די בטענה כי המציע שהה בחו"ל או שגה שגיאה סובייקטיבית כזו או אחרת. אחזור ואזכיר ההתמחרות לא החלה אתמול ולא היה כל סיבה להשהות את גיוס הערבות הבנקאית או כל פריט טכני אחר שהיה נחוץ למציע החדש להצטרף".

את החלטתה לדחות את הצעת הרכש החדשה והגבוהה נימקה אלשיך: "אף לו ביקשתי לנסות ולבחון את ההצעה החדשה היה פירוש הדברים מתן זכות תגובה לנאמן והתנגדות קרוב לודאי של המציע הזוכה אשר היו מצריכות התדיינות מחודשת. זאת, שלא לדבר על הצורך בבחינה מדוקדקת של פרטי ההצעה. דבר אשר היה דורש זמן נוסף. כזכור אחת הסוגיות המהותיות שעמדו ביסוד ההליך שהתנהל אתמול היתה העדר מזומנים בקופתו של הנאמן. קרי, חוסר יכולת להמשיך לתפעל את החברה כעסק חי ולו לתקופה קצרה נוספת. לו הייתי שועה להצעה החדשה שהוגשה כשהיא פגומה, מכמה וכמה בחינות, היה נפגע לא רק עקרון ההסתכמות של הזוכה אלא אף שכר הנושים היה יוצא בהפסדם. אי לכך וחרף הצער בדבר אין מנוס מדחיית בקשתו של מר יונס".

 

בהמשך החלטתה אישרה כאמור השופטת אלשיך את המכירה לקבוצת שירן.

 

בבקשה שהגיש הבוקר בעלי "אצה", באמצעות עורך דינו עמית גרוס, מציין יונס כי לא עלה בידו להשתתף בהתמחרות שנערכה אתמול, וזאת אף שעשה ככל יכולתו, אך בשל צפיפות הזמנים ומשום שהדיון נערך ביום ט' באב וחזרתו המאוחרת לישראל, לא התאפשר לו להמציא כתב ערבות בנקאית באותו מועד קריטי ועל-כן נמנעה אפשרותו להיכלל בין מגישי ההצעות. חרף זאת, טוען יונס בבקשתו הבהולה לבית המשפט כי אין לחסום את דרכו מלהגשים את המטרה המרכזית בהליך - היא שיקום החברה.

 

יונס טוען עוד כי בקשתו טובה יותר מהצעתה של קבוצת שירן לא רק בכך שהיא גבוהה ב-800 אלף שקל מהמחיר שהושג אתמול, אלא שמרכיב המזומן בתנאי התשלום אותם הוא מציע עומד על מיליון שקל, בעוד שבהצעת שירן עומד רכיב המזומן על חצי מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x