$
משפט

הבורר פסק נגד HOT בתביעת אקו"ם – עשויה לשלם "סכום משמעותי"

אקו"ם טענה כי חברת הכבלים אינה משלמת תמלוגים בהיקף הנדרש על שימוש ביצירות אמנים שהיא מייצגת

גילעד נס 19:3120.07.10

חברת הכבלים HOT הודיעה היום (ג') כי במסגרת הליך בוררות המתנהל בינה ובין אקו"ם התקבל בידה פסק דינו של הבורר, השופט בדימוס אליהו וינוגרד, המקבל ברובו את עמדתה של אקו"ם. הליך הבוררות נקבע בין הצדדים לאחר שאקו"ם הגישה בעבר תביעה כנגד HOT בגין אי תשלום מספק של תמלוגים שנתיים על שימוש ביצירות.

 

אקו"ם מנהלת עבור אמנים ישראלים וזרים את תהליך רישום השימוש ביצירותיהם במדיה הישראלית וגביית התמלוגים המגיעים להם.

 

לטענת אקו"ם, HOT ממשיכה לשלם תמלוגים על פי הסכם בין הצדדים משנת 1997, שפג בשנת 2002, ולאחריו היו אמורים הצדדים להגיע להסכם חדש. המגעים בין הצדדים על הסכם חדש לא צלחו, גם לאחר הליך גישור, ולפיכך הגישה בשנת 2006 אקו"ם תביעה כנגד HOT בנושא.

 

מהודעת HOT עולה כי הבורר בחר לקבל חלק מהמודל שהציגה אקו"ם לענין חישוב התמלוגים בתביעתה, וכי חישוב

התמלוגים יבוצע גם רטרואקטיבית לגבי הפרשי התמלוגים מינואר 2003, אך הוא יבוצע בין הצדדים בדרך מוסכמת. החברה מסרה כי היא לומדת את פסק הבורר ומשמעויותיו הכספיות על החברה ועל דו"חות הרבעון השני שלה הצפויים להתפרסם בעוד מספר שבועות. על אף שטרם בוצע תחשיב ממצה בנושא מסרה החברה כי להערכתה מדובר בסכום בעל השפעה משמעותית על תוצאותיה הכספיות, והיא מתכוונת לערער על פסיקת הבורר.

 

בדו"חותיה לשנת 2009 ציינה HOT כי בין השאר עומדות כנגדה מספר תביעות בנושאי הפרת זכויות יוצרים שהוגשו בידי ארגונים ישראלים וזרים, וכי האיום המצטבר מכלל תביעות אלה עומד על סך של כ-913 מיליון שקל. בהסתמך על חוות דעת של יועציה המשפטיים, בוצעו עד כה הפרשות נאותות בסכום כולל של כ-72 מיליון שקל, אולם, כאמור, סכום ההפרשות מתייחס לכלל התביעות ולא רק לתביעתה של אקו"ם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x