$
רכב

בלעדי ל"כלכליסט": צ'מפיון תעבור למתחם הרכב של מערב ראשל"צ

ראשון לציון נהפכת למרכז הענק של יבואני הרכב הישראלים: אחרי טלקאר, מאיר ודוד לובינסקי, רוכשת גם צ'מפיון מוטורס קרקע במתחם מעוין שורק, ומתכננת להקים בו סוכנות ומרכז לוגיסטי. במקום מרכז הפעילות בבני ברק יוקם מגדל משרדים

תומר הדר ושי פאוזנר 07:0214.07.10

צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן, אאודי, סקודה וסיאט, זכתה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לרכישת מגרש בן 12 דונם במתחם מעוין שורק שבמערב ראשון לציון - כך נודע ל"כלכליסט". החברה תקים בשטח מרכז לוגיסטי שיכלול מוסך ומערך מכירות, ויושלם בתוך שנתיים. המרכז החדש יצטרף למרכז שבונה החברה בפתח תקווה. גורמים בענף הנדל"ן העריכו כי תמורת השטח תשלם צ'מפיון מוטורס כ־24 מיליון שקל.

 

צ'מפיון מוטורס מקימה בימים אלה אולם תצוגה זמני למכירת מכוניות סיאט וסקודה, על שטח של 500 מ"ר שהיא שוכרת באזור התעשייה מערב ראשון לציון. הכוונה היא שהאולם ישרת את תושבי העיר וסביבתה עד פתיחת המרכז החדש.

 

צ'מפיון, בבעלות אלאייד נכסים של משפחות נוסבאום וגירון, מרכזת כיום את פעילותה בבני ברק, במתחם שנמצא בבעלות אלייד. באלייד מתכננים כי עם פינוי המרכז יוקם במקומו מגדל משרדים. אלייד פעילה כיום בשוק הנדל"ן, בין השאר כבעלת מניות באשטרום.

 

מכוניות בחולות

 

העסקה של צ'מפיון מוטורס מצטרפת לקבוצת יבואני רכב שכבר החלו לתכנן ולבנות מרכזים חדשים באזור החולות של חוף ראשון לציון. במרץ האחרון פרסם המינהל מכרז מקיף שבו הוצעו 164 מתוך 475 הדונמים של המתחם כולו. מדובר בארבעה מתחמים של 39–42 דונם. הקרקע הוצעה ללא מחיר מינימום. הוצאות הפיתוח הכוללות שיצטרכו הזוכים לשלם על כל ארבעת המתחמים הן 63.8 מיליון שקל.

 

במסגרת המכרז רכשו יבואניות הרכב טלקאר ומאיר שני מגרשים. טלקאר, שבשליטת יבואן הרכב רמי אונגר, רכשה 41.5 דונם תמורת 93.3 מיליון שקל, כולל דמי פיתוח. החברה מתכוונת לבנות במקום אולם תצוגה ומחסנים לרכב ולחלקיו, ושוקלת להעביר למקום את המטה שלה, שממוקם כיום ברחוב המסגר בתל אביב.

 

חברת מאיר, שבבעלות יעקב שחר וישראל קז, רכשה 39 דונם תמורת 78.2 מיליון שקל, ותעביר למקום חלק מהמרכז הלוגיסטי שלה. גם במאיר בוחנים העברה של המטה מרחוב המסגר בתל אביב לראשון לציון. החברה כבר מפעילה במערב ראשון לציון מרכז שירות.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בינואר 2009 רכשה חברת דוד לובנסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, 46 דונם במתחם - מתוכם 5,500 מ"ר בנויים הכוללים תשתיות להכנה ולמסירה של מכוניות. המוכר היה מיכאל לוי, בעליה של סמל"ת, יבואנית פיאט ואלפא רומאו.

 

גם הבנק הבינלאומי בדרך

 

במתחם מעוין שורק כבר פועלת חנות של איקאה. במתחם בוצעו בשנים האחרונות כמה עסקאות - הבולטת שבהן היתה עסקה שבמסגרתה שילם הבנק הבינלאומי36 מיליון שקל תמורת 37 דונם, שעליהם הוא מתעתד להקים מרכז של 10,000 מ"ר לחברת המחשוב שלו. הבנק רכש את השטח מחברת גזית גלוב ישראל, לאחר שזו לא הצליחה לשנות את ייעודה מתעשייה למסחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x