שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רייפמן חוזר לכלא; העליון: "אין קול, אין עונה ואין מניות"

בהחלטתו קבע בית המשפט העליון כי מאז תחילתם של הליכי פשיטת הרגל העלה רייפמן גרסאות שונות לגבי המניות ובית המשפט המחוזי קבע כי אין לתת אמון בגרסאותיו

איתי הר אור 10:4129.06.10

בית המשפט העליון קבע כי אלי רייפמן יחזור למאסר אזרחי בגין בזיון בית המשפט. השופט אשר גרוניס קבע כי על רייפמן להתייצב למאסרו ביום ראשון הקרוב. רייפמן ערער לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב לפיה עליו לשוב למאסר בגין ביזיון בית משפט לאחר שלא העביר למנהל המיוחד איתן ארז את מניותיו באמבלייז.

 

בית המשפט העליון כתב בהחלטתו כי במהלך התקופה שמאז תחילתם של הליכי פשיטת הרגל העלה רייפמן גרסאות שונות לגבי המניות וכי בית המשפט המחוזי קבע כי אין לתת אמון בגרסאותיו. "נסתפק בציון העובדה", כתב השופט גרוניס, "כי בעת שעניינו של המערער נדון בפעם הקודמת בפני בית משפט זה, הוא טען שאין באפשרותו לדאוג להעברת המניות כל עוד הוא יהא במאסר וכי אם ימצא מחוץ לכותלי הכלא, יוכל לפעול להעברת המניות. מאז חלפו חודשים לא מעטים בהם נמצא המערער מחוץ לבית האסורים, אך אין קול, אין עונה ואין מניות".

 

רייפמן, המייצג את עצמו, טען כי אין לאוסרו בין היתר מכיוון שבית המשפט המחוזי בעצמו מינה את המומחית ד"ר אירית חביב-סגל, לבדוק אם ניתן לחשוף את המניות ולהעבירן, ולכן אין להשיבו למאסר עד שיתבררו ממצאי בדיקתה. גם טענה זו של רייפמן נדחתה, שכן לדעת השופטים מטרת מינויה של חביב-סגל היא לתת "כלי עזר" בידי המנהל המיוחד וכדי לעזור באיתורן של המניות.

 

הרכב השופטים אדמונד לוי, חנן מלצר ואשר גרוניס קבעו כאמור כי על רייפמן לשוב ולהתייצב לריצוי 45 ימי מאסר כבר ביום א' הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x