$
רכב

הממשלה אישרה לקריאה טרומית הוזלה של הביטוח לאופנוענים

יו"ר שדולת הרוכבים על רכב דו גלגלי בכנסת: יש כאן משום עשיית צדק לעוול שנגרם לציבור הרוכבים. לא יתכן שביטוח החובה יהיה יקר יותר ממחירו של אופנוע

שרון ביידר 14:3713.06.10

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') הצעת חוק להפחתת תעריפי ביטוח החובה לרוכבים על רכב דו גלגלי. ההצעה הוצעה במקור על ידי ח"כ פאינה קירשנבאום ותובא ביום רביעי לקריאה טרומית שם היא צפויה לעבור. לאחר מכן ועדה מיוחדת תבחן את יישום הוזלת ביטוח החובה לאופנוענים.

 

בבסיס
הצעת החוק, הגדלה של הגירעון המינימאלי של תאגיד הפול המבטח את הרוכבים בישראל ל-8% לעומת כ-4% עליו הוא עומד כיום. הגדלת הגירעון המינימאלי תוביל לאפשרות להוזיל את פוליסות הביטוח לרוכבים ולמעשה להחזיר את הגלגל אחורה ליום שלפני רפורמת הביטוח שהנהיג ידין ענתבי, המפקח על הביטוח לשעבר.

 

ח"כ כרמל שאמה, יו"ר שדולת הרוכבים על רכב דו גלגלי בכנסת מסר ל"כלכליסט": אני מברך את החלטת השרים לחקיקה שהתקבלה בניגוד ברור לעמדת האוצר, יש כאן משום עשיית צדק לעוול שנגרם לציבור הרוכבים. לא ייתכן שביטוח החובה יהיה יקר יותר ממחירו של אופנוע. הורדת מחיר הביטוח הוא צעד מתבקש".

 

ח"כ פאינה קירשנבאום, יוזמת החוק: "האוצר בשנים האחרונות הפך לקובע המדיניות של מדינת ישראל בתחום הדו גלגלי, אני שמחה על כך שהוועדה הבין משרדית שתקום תחזיר את קביעת המדיניות לידי הממשלה והכנסת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x