$
משפט

עתירה לבג"ץ: ועדות הערר לארנונה מלאות במקורבים

התנועה להגינות שלטונית טוענת כי היושבים בוועדות הם לרוב מקורבים לרשויות המקומיות, הנטולים כל הכשרה לעסוק בהכרעות שלפניהם

מארק שון 14:2526.05.10

ועדות הערר לענייני הארנונה ברשויות המקומיות מלאות במקורבים לרשות והם נטולי כל הכשרה לעסוק בהכרעה בסוגיות שבפניהם, כך עולה מעתירה לבג"ץ שהגישה היום (ד') התנועה להגינות שלטונית.

 

התנועה עתרה נגד שר המשפטים ושר הפנים, בדרישה לתקן את הפגמים שנתגלו בפעולותיהן של ועדות הערר לענייני ארנונה, לאחר שהמדינה נמנעת מזה שנתיים וחצי להסדיר את הנושא בהתאם להבטחתה לבג"ץ מ-2007.

 

לטענת התנועה, המציאות הנוכחית גורמת לפגיעה קשה ומצטברת בנישומים המבקשים לחלוק על חיובי הארנונה, במיוחד אם אינם מקהל הבוחרים המקומי, כגון עסקים בפריסה ארצית או מוסדות ציבור.

 

בעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין עדי מוסקוביץ ושלומי אבני ממשרד פלג, כהן, דויטש, מוסקוביץ מפורטים הפגמים המהותיים של הוועדות. לטענת העותרים, חברי ועדת הערר מצויים לעתים קרובות ביחסים קרובים עם הגוף הממנה, ראש הרשות המקומית וחברי המועצה. "ועדות הערר מתנהלות במקרים רבים גם מתוך מחויבות למנגנון הרשות המקומית, כגון קשרים פוליטיים", נכתב בעתירה.

 

לטענת התנועה, ה"קורבנות הראשונים" של הוועדות הם בעלי עסקים שאינם תושבי הרשות המקומית בה פועלת הוועדה.

 

התנועה בראשות עורך הדין מרדכי איזנברג מבקשת למעשה ששר המשפטים יעקב נאמן יצרף את הוועדות לתחום סמכותם של בתי הדין המינהליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x