$
משפט

משרד המשפטים התעכב ואילן בומבך ישלם

העליון דחה את בקשת עו"ד בומבך לחייב את המדינה בהוצאות העתירה שהגיש בעניין יישום דו"ח גרסטל

מארק שון 08:5926.05.10

בית המשפט העליון דחה השבוע את בקשתו של עו"ד אילן בומבך לחייב את המדינה בהוצאות העתירה שהגיש ב־2008, ליישום מסקנות דו"ח ועדת גרסטל, שהמליצה בין היתר על הארכת ההתמחות לשנתיים. ההחלטה ניתנה שבוע לאחר שהגיעו תוצאות בחינת הלשכה האחרונה, ונודע כי מספר עורכי הדין בישראל יגיע

לכמעט 45 אלף.

 

הבעיה הידועה בשמה הקליט "הצפת המקצוע" לא נולדה בשבוע שעבר; בשנת 2000 מינה שר המשפטים דאז יוסי ביילין ועדה בראשותה של השופטת הילה גרסטל (כיום נשיאת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה) לבחינת הנושא. ב־2002 הגישה הוועדה את הדו"ח שכתבה. באוקטובר 2008 הגיש בומבך עתירה נגד שר המשפטים דאז, דניאל פרידמן, שקראה ליישום מיידי של ההמלצות ובהן הארכת תקופת ההתמחות.

 

לאחר מספר רב של דחיות בתיק נקבע הדיון ל־22 באפריל 2010. במרץ האחרון הפיץ שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן את תזכיר החוק המאמץ את עיקרי הדו"ח, יחד עם תוכניתה של הלשכה בעניין. תזכיר החוק נמצא עדיין בדיונים בטרם יוגש לוועדת השרים לענייני חקיקה. באותם ימים פנו לבומבך נציגי המדינה כדי ליידע אותו על הפצת התזכיר, ובתגובה ביקש בומבך למחוק את העתירה תוך בקשה נוספת — לחייב את המדינה בהוצאותיו. בשביל להימנע מלשלם את ההוצאות, המדינה היתה צריכה להוכיח שאין קשר סיבתי בין הגשת התביעה לקידום החקיקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x