$
משפט
פרשת הולילנד

פרשת הולילנד: אולמרט ייחקר מחר בחשד לקבלת שוחד

החקירה תתקיים במשרדי יאח"ה; בכך מסתיימת תקופה ארוכה, בה הועלתה השאלה מתי והאם יזומן רה"מ לשעבר לחקירה בפרשה

איתי הר אור 20:2924.05.10

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, זומן לחקירה שתתקיים מחר (ג') במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בפרשת הולילנד.

 

זימונו של אולמרט בא לאחר תקופה ארוכה שבה הועלתה השאלה מתי והאם יזומן לחקירה. כל ההערכות בעניין מועד חקירתו של ראש הממשלה לשעבר דיברו על כך

שהוא יהיה האחרון מבין החשודים ששמם הוזכר במסגרת הפרשה. משמעות הדבר היא שככל הנראה המשטרה קרובה לסיום חקירת פרשת הולילנד וכי הצטברה בידיה תשתית ראייתית מספיקה שעמה יעומת אולמרט בחקירתו. 

 

בזמנים הרלוונטיים לפרשה, בה לפי החשד הועברו כספי שוחד לבכירים בעיריית ירושלים על מנת שיטיבו עם יזמי פרויקט הולילנד, כיהן אולמרט כראש העיר, ולאחר מכן כשר התמ"ת. לפי החשד, קיבל אולמרט שוחד של כ-3.5 מיליון שקל מיזמי הפרויקט. אולמרט עצמו הכחיש לאחרונה את מעורבותו בפרשה.

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בתגובה: "ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, זומן הערב על ידי המשטרה לחקירה שתיערך מחר בבוקר במשרדי יאח"ה. לאחר שישה שבועות של הדלפות מופרכות וחסרות בסיס, התפנתה סוף סוף המשטרה לבדוק את הטענות עם אולמרט עצמו, ויתאפשר לו לראשונה להתייחס לגופן של טענות. אולמרט הבהיר מפורשות יותר מפעם אחת כי מעולם לא הוצע לו שוחד וכי מעולם לא לקח שוחד, לא במישרין ולא בעקיפין. עצוב מאד, שהמשטרה מדליפה את עצם ההזמנה לחקירה והופכת את העניין כולו להצגה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x