$
משפט

לשכת עורכי הדין מתנגדת להצעת החוק להקמת בית משפט כלכלי

בין השאר, הלשכה מתנגדת להצעה להקים את המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב בלבד

צמרת פרנט 22:1223.05.10
לשכת עורכי הדין מתנגדת להצעת החוק להקמת בית משפט כלכלי - כך עולה מנייר עמדה שהוגש לקראת הדיון מחר (ב') בוועדת חוקה חוק ומשפט בכנסת.

 

בנייר העמדה נכתב כי ההתנגדות מתייחסת באופן כללי אך גם באופן פרטני לאופן זכות הערעור על החלטות כמצוין בחוק. כמו כן מתנגדת הלשכה

להצעה להקים את המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב בלבד.

 

הלשכה מוחה על הסעיף בחוק הקובע כי לא ניתן יהיה לבקש רשות ערעור מבית המשפט העליון על החלטה המאשרת תובענה ייצוגית הנובעת מזיקה לנייר ערך ועל החלטה המאשרת תובענה נגזרת. תחת זאת, נכתב בהצעת החוק, ניתן יהיה לבקש דיון חוזר בהרכב מורחב של בית המשפט המחוזי.

 

לטענת הלשכה, ברוב המקרים, כאשר תובענה ייצוגית מאושרת, התיק מסתיים מהר מאוד בפשרה, ואם לא, הוא מסתיים בפסק דין לזכות התובעים. לכן, לא יעלה על הדעת, טוענת הלשכה, שלא ניתן יהיה לערער לבית המשפט העליון על החלטה כזו. סעיף נוסף שהוביל להתנגדות הלשכה, הוא זה הקובע כי תביעות אזרחיות בענייני משפחה לא ידונו במסגרת בית המשפט הכלכלי, גם אם הן עוסקות בעניינים כלכליים ובדיני חברות.

 

ועדת החוקה אמורה מחר להמשיך ולדון בהצעת החוק אותה יזם זוהר גושן, יו"ר רשות ניירות ערך, במטרה להקים מחלקה נפרדת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שתעסוק אך ורק בעניינים כלכליים מובהקים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x