$
משפט

6.5 שנות מאסר נגזרו על יניב בן דוד עקב העלמת מס

בן דוד הורשע בהעלמת מס בשווי של 53 מיליון שקל, באמצעות שימוש בחברות וחשבוניות פיקטיביות. בין היתר העביר חשבוניות גם לחברת הבנייה חפציבה

הדר קנה 15:3323.05.10
יניב בן דוד, אשר הורשע בביצוע עבירות כלכליות חמורות, לרבות מתן חשבוניות פיקטיביות לחברת הבנייה חפציבה, ירצה 6.5 שנות מאסר בפועל. זאת על פי גזר הדין שניתן היום (א') בבית המשפט המחוזי בת"א, על ידי השופט צבי גורפינקל.

 

בן דוד והחברות שבשליטתו עסקו במתן שירותי

תשתיות לחברות התקשורת HOT ו-yes. לפי כתב האישום, יניב בן דוד ואחיו, הראל, חברו ליוסי פנספורקר ולרוני מימון, לביצועה של תוכנית להעלמת מס. במסגרת תוכנית זו השתמשו בחברות פיקטיביות לצורך כיסוי חשבונאי.

 

בן דוד הואשם בכך שניפק תלושי שכר לעובדים שהועסקו על-ידי חברה אחרת. אותם עובדים (שלא בידיעתם) לא זכו בתנאים סוציאליים, משום שסכומי מס הכנסה וביטוח לאומי שהופרשו לא הועברו לשלטונות. מנגד, מנהל חברת כוח-האדם שהעסיקם נמנע מהתשלומים.

 

העבירות בהן הורשע בן דודו כוללות קבלת דבר במרמה, איומים, עבירות על פקודת מס הכנסה ועל חוק מע"מ, שיבוש מהלכי משפט, אי תשלום דמי ביטוח לאומי והלבנת הון בסכום של כ-53 מיליון שקל.

 

בהתאם להסדר טיעון, נגזרו על בן דוד 6.5 שנות מאסר בפועל, קנס בסך מיליון שקל ומאסר על תנאי. על הראל בן דוד נגזרו 3.5 שנות מאסר בפועל, קנס כספי בסך חצי מיליון שקל ומאסר על תנאי. יוסי פנספורקר ורוני מימון קיבלו כל אחד 3.5 שנות מאסר בפועל, קנס כספי בסך 300 אלף שקל ומאסר על תנאי.

 

כמו כן הורה בית המשפט על חילוט רכוש הנאשמים בסך של כ-20 מיליון שקל, בכלל זה כסף מזומן, מניות, נכסי מקרקעין ורכבים.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x