$
משפט

העליון: לפי שעה בועז יונה לא ייצא לחופשה

בית המשפט העביר את ערעור הפרקליטות על החלטת ביהמ"ש המחוזי לשחררו לדיון בפני שלושה שופטים וקבע כי בינתיים יישאר במאסר

איתי הר אור 13:5123.05.10

בית המשפט העליון קבע כי עד למתן החלטה אחרת, לא ייצא הבעלים לשעבר של קבוצת חפציבה בועז יונה לחופשה ממאסרו. שופטת בית המשפט העליון מרים נאור החליטה להעביר את בקשת הערעור שהגישה הפרקליטות על החלטת בית המשפט המחוזי לאפשר ליונה לצאת לחופשה לדיון בפני הרכב של שלושה שופטי

בית המשפט העליון, וכי עד אז יונה לא ייצא לחופשה ממאסרו.

 

החלטת העליון לעכב את יציאתו לחופשה של יונה באה לאחר שהפרקליטות הגישה כאמור בקשת רשות ערעור על החלטת השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב שקבע בשבוע שעבר כי יש לאפשר ליונה לצאת לחופשה ממאסרו. החלטתו של רוזן אף כרכה קשר בין יציאתו של יונה לחופשות לבין הסיכוי כי הוא ישוחרר בשחרור מוקדם לאחר ניכוי שליש ממאסרו. השופט רוזן קבע כי המכשול היחיד שעומד בפני שחרורו המוקדם של יונה הוא סירוב שב"ס לאפשר לו לצאת לחופשה, ואף ציין כי למעשה דרכו של יונה לשחרור מוקדם כבר סלולה.

 

החלטתו זו של השופט רוזן עוררה זעם רב בקרב נפגעי קריסת קבוצת חפציבה שהסעירה את המדינה לפני כשנתיים, שטענו כי לא יתכן שלאור מעשיו החמורים ישוחרר יונה ממאסרו, וזאת בנוסף לכך שטרם שילם סכום פיצוי בסך 4 מיליון שקל אותו חייב בית המשפט המחוזי בירושלים בעת מתן גזר דינו.

 

זעמן של המשפחות שנפגעו מקריסת חפציבה הביא את הפרקליטות לערער על החלטתו של השופט רוזן ולבקש לעכב את ביצוע החלטתו המורה לאפשר ליונה לצאת לחופשה, והבוקר, כאמור, קבע בית המשפט העליון כי לפי שעה יונה לא ייצא לחופשה ממאסרו עד להחלטה אחרת של ההרכב שידון בערעור הפרקליטות לגופו.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x