שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות: "שולה זקן מנעה מג'קי מצא להיפגש עם שר האוצר"

לטענת התובעת, זקן אמרה לג'קי מצא בעת שכיהן כמנהל רשות המסים, כי עד שלא יסגור את המינויים ברשות לשביעות רצונו של אחיה, היא לא תאפשר לו להיפגש עם אהוד אולמרט

הדר קנה 13:2623.05.10

"שולה זקן פעלה לעכב מינויים", כך נאמר על ידי הפרקליטות הבוקר במהלך הדיון במשפטה של שולה זקן בפרשת רשות המסים. משפטה של זקן מתנהל בבית המשפט בירושלים, בנפרד משבעת הנאשמים האחרים בפרשה שמשפטם מתנהל בבית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה.

 

זקן מואשמת כי השתמשה לכאורה

בכוחה כמנהלת לשכתו של שר האוצר לשעבר אהוד אולמרט, ובהמשך - כמנהלת לשכת ראש הממשלה בעת שאולמרט כיהן בתפקיד. לפי הפרקליטות, לבקשתו של אחיה יורם קראשי, הנחתה זקן את ג'קי מצא בעת שכיהן כמנהל רשות המסים, כי עליו לפנות בכל הנוגע לאיוש תפקידי סמנכ"ל ברשות המסים לקארשי. זקן הבהירה למצא כי עד שלא "יסגור" את עניין המינויים לשביעות רצונו של אחיה, היא לא תאפשר לו להיפגש עם השר אולמרט, וגם יתר המינויים ברשות לא יקודמו.

 

עו"ד מיכל רוזן-עוזר, התובעת מטעם הפרקליטות, הציגה בפני בית המשפט את עיקרי הפעולות בהן נאשמת שולה זקן בפרשה זו: " אנחנו נחשפים לאופן בו היא עושה שימוש פסול במשרתה הציבורית. זקן פעלה באופן מתואם עם אחיה, יורם קארשי, ומנעה מג'קי מצא להיפגש עם שר האוצר".

 

התובעת ציינה כי זקן עשתה זאת כדי להפעיל לחץ על מצא שיקדם את המינויים שבהם רצה אחיה. התובעת טענה עוד כי זקן היתה דמות דומיננטית בלשכתו של אולמרט שידעה את מעמדה וכוחה, וגם מצא עצמו היה מודע לכך. 

 

מנגד, עו"ד מיכה פטמן, סנגורה של זקן, טען במהלך הדיון כי זקן לא היתה מעורבת במינויים למעט אחד, וגם בו לא התערבה בצורה משמעותית.

 

במהלך הדיון העידה עידית לב-זרחיה, דוברת רשות המסים שכבר העידה לפני כשלושה שבועות בפרשה זו. לב-זרחיה אמרה כי הבינה ממצא שיש עליו לחצים. וסיפרה כי חשדה שהלחצים הגיעו מכיוונו של קארשי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x