$
משפט

נסרדישי: "שכר הבכירים הגבוה מרגיז ומקומם"

מנהל רשות המסים אמר כי "לא יכול להיות שפערי העוני גדלים ואנשים יחיו ממשכורות של מעל מיליון שקל בחודש"

הדר קנה 16:4117.05.10

"שכר הבכירים הגבוה מרגיז ומקומם. לא יכול להיות שפערי העוני גדלים ואנשים יחיו ממשכורות של מעל מיליון שקל בחודש", כך אמר מנהל רשות המסים יהודה נסרדישי במפגש שנערך היום (ב') בין הנהלת רשות המסים לפורום CFO.

 

נסרדישי הציג את תפיסת עולמו בנושא שכר הבכירים, ואמר שהוא
עצמו צמח מלמטה כגובה מס, ושכר הבכירים הגבוה כיום מזעזע אותו. הוא ציין כי הוא הציג את עמדתו בדיוני הוועדה הממשלתית בנושא, והסביר כי "יש לבחון דרכים להגבלת שכר הבכירים כגון חיזוק הדירקטורים או העברת אישור שכר הבכירים לאסיפה של בעלי המניות."

 

נגה קינן, יו"ר פורום CFO, אמרה כי "אסור לעשות שימוש במערכת המס להגבלת שכר הבכירים. בהתייחסה להיקף הצמיחה הצפוי לשנה הקרובה אמרה קינן כי "חשוב שתצא מכאן הקריאה להמשך המתווה של הפחתות מסים, בהתאם להתחייבויות המדינה. אסור לעכב את הפחתות המסים. המדיניות העדיפה היא קיצוץ בהוצאות המדינה לצד מדיניות אגרסיבית של עידוד צמיחה והגדלת התעסוקה."

 

מאוחר יותר אמר נסרדישי כי ברשות המסים צופים שהכנסות המדינה מגביית מסים ב-2010 יגיעו לכ-191 מיליארד שקל.

 

נסרדישי התייחס בדבריו לתהליך בניית התקציב הדו-שנתי ל-2011-2012 אשר נמצא בימים אלא בעיצומו במשרד האוצר. נסרדישי הסביר כי "הבסיס לבניית תקציב 2011-2012 הוא גביית המסים לשנת 2010 תוך ביצוע הערכות לגבי אינדקטורים כלכליים של שיעור צמיחה ועליית מחירים."

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x